2012 Division I 182 lb Wrestling Championship

February 16 - February 18, 2012  ·  Williamson Co. Expo Center - Franklin, TN

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Thursday Feb 16 Seth Embree (Sr.) , Jesse Jones (Sr.)
Thursday Feb 16 Jake Tyer (Sr.) 6, Khristian Kellum (Jr.) 1
Thursday Feb 16 Jordan Zink (Jr.) 4, Jonathan Mabry (Sr.) 1
Thursday Feb 16 David Kieta (Sr.) 11, Demarcus St. Cloud (Sr.) 1
Thursday Feb 16 Justin Rogers (Sr.) , Luke Frederick (Sr.)
Thursday Feb 16 Kiel Russell (Fr.) , Brandon Cantrell (Jr.)
Thursday Feb 16 Mitch King (Sr.) 9, Chris Cartwright (Sr.) 2
Thursday Feb 16 Bryson Begley (Sr.) , Clay Strawn (Fr.)
Thursday Feb 16 Zach McMillan (Sr.) , Brett Ervin (Sr.)
Thursday Feb 16 Kyle Bond (So.) , Steven Wilson (Jr.)
Thursday Feb 16 Schuyler LaRue (So.) 8, Deionte Ewing (Jr.) 7
Thursday Feb 16 Austyn Cardona (Sr.) , Wesley Walker (So.)
Thursday Feb 16 Tony Seay (Jr.) , Jordan Davis (Jr.)
Thursday Feb 16 Aaron Lopez (Jr.) 12, Jacob Wilson (Jr.) 7
Thursday Feb 16 John Adams (Sr.) , Perry Baltz (Fr.)
Thursday Feb 16 John Shrader (Sr.) , Harrison Hall (Jr.)
Thursday Feb 16 Kellum 5, Embree 0
Thursday Feb 16 Mabry 13, St. Cloud 6
Thursday Feb 16 Russell 5, Rogers 3
Thursday Feb 16 Cartwright 8, Strawn 1
Thursday Feb 16 Bond , McMillan
Thursday Feb 16 Ewing 10, Walker 3
Thursday Feb 16 Wilson , Seay
Thursday Feb 16 Hall , Baltz
Thursday Feb 16 Tyer , Jones
Thursday Feb 16 Kieta , Zink
Thursday Feb 16 Frederick 6, Cantrell 2
Thursday Feb 16 King 4, Begley 3
Thursday Feb 16 Wilson , Ervin
Thursday Feb 16 Cardona 10, LaRue 0
Thursday Feb 16 Lopez , Davis
Thursday Feb 16 Shrader , Adams
Thursday Feb 16 Adams , Kellum
Thursday Feb 16 Mabry 8, Lopez 1
Thursday Feb 16 LaRue 5, Russell 0
Thursday Feb 16 Wilson 9, Cartwright 5
Thursday Feb 16 Begley 2, McMillan 0
Thursday Feb 16 Ewing , Cantrell
Thursday Feb 16 Seay 4, Zink 3
Thursday Feb 16 Hall , Tyer
Friday Feb 17 Mabry 13, Adams 5
Friday Feb 17 Wilson , LaRue
Friday Feb 17 Cantrell , Begley
Friday Feb 17 Hall , Seay
Friday Feb 17 Kieta 3, Jones 2
Friday Feb 17 Frederick 13, King 2
Friday Feb 17 Ervin 7, Cardona 4
Friday Feb 17 Shrader 11, Davis 2
Friday Feb 17 King 7, Mabry 1
Friday Feb 17 Wilson , Jones
Friday Feb 17 Davis 9, Begley 1
Friday Feb 17 Cardona 7, Seay 1
Friday Feb 17 Wilson , King
Friday Feb 17 Cardona , Davis
Friday Feb 17 Kieta 6, Frederick 5
Friday Feb 17 Shrader 6, Ervin 2
Saturday Feb 18 Ervin , Wilson
Saturday Feb 18 Frederick 6, Cardona 1
Saturday Feb 18 Steven Wilson 6, Austyn Cardona 4
Saturday Feb 18 Brett Ervin 9, Luke Frederick 2
Saturday Feb 18 John Shrader 9, David Kieta 5

Participating Schools

Clarksville
Cleveland
Cordova
Dickson Co.
Dobyns Bennett
East Nashville
East Ridge
Franklin
Germantown
Gibbs
Heritage
Houston
Independence
Knoxville Central
Knoxville Fulton
Maryville
Millington
Ooltewah
Pigeon Forge
Ravenwood
Science Hill
Siegel
Signal Mountain
Smyrna
Soddy-Daisy
Stone Memorial
Sullivan East
Sullivan South
Sycamore
Tullahoma
West Creek
Wilson Central

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE