Standings

Jump to Group:

Updated October 27, 2017 10:31 PM Central Time

Division I, Class 1A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Cloudland 3 0 164 46 8 2 375 241 Hancock Co., Jellico, Unaka,
Jellico 2 1 96 92 4 6 198 315 Hancock Co., Unaka,
Hancock Co. 1 2 60 110 2 8 197 357 Unaka,
Unaka 0 3 66 138 1 9 226 480

Division I, Class 1A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Greenback 6 0 304 88 9 1 418 163 Coalfield, Harriman, Midway, Oakdale, Oliver Springs, Sunbright,
Coalfield 5 1 279 77 9 1 465 117 Harriman, Midway, Oakdale, Oliver Springs, Sunbright,
Oliver Springs 3 3 170 129 3 7 211 253 Harriman, Midway, Sunbright,
Midway 2 4 85 222 5 5 226 334 Oakdale, Sunbright,
Sunbright 2 4 119 200 5 5 228 269 Harriman, Oakdale,
Harriman 2 4 149 214 3 7 221 317 Midway, Oakdale,
Oakdale 1 5 57 233 3 7 167 351 Oliver Springs,

Division I, Class 1A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
South Pittsburg 4 0 194 21 10 0 458 98 Copper Basin, Lookout Valley, Sale Creek, Whitwell,
Whitwell 3 1 190 27 9 1 411 50 Copper Basin, Lookout Valley, Sale Creek,
Copper Basin 2 2 16 107 2 8 71 269 Lookout Valley, Sale Creek,
Lookout Valley 1 3 56 141 5 5 162 250 Sale Creek,
Sale Creek 0 4 27 187 1 9 119 375

Division I, Class 1A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Gordonsville 6 0 201 68 6 4 245 213 Clay Co., Jo Byrns, Monterey, Pickett Co., Red Boiling Springs, RePublic,
Jo Byrns 4 2 143 41 8 2 257 81 Clay Co., Pickett Co., Red Boiling Springs, RePublic,
Clay Co. 4 2 138 104 6 4 252 194 Monterey, Pickett Co., Red Boiling Springs, RePublic,
Monterey 4 2 172 73 6 4 223 135 Jo Byrns, Pickett Co., Red Boiling Springs, RePublic,
Red Boiling Springs 2 4 82 123 3 6 96 185 Pickett Co., RePublic,
Pickett Co. 1 5 108 281 2 8 192 451 RePublic,
RePublic 0 6 52 206 0 9 72 355

Division I, Class 1A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Cornersville 6 0 253 87 9 1 401 138 Fayetteville, Franklin Grace, Huntland, Moore Co., Mt. Pleasant, Richland,
Moore Co. 4 2 169 144 7 3 281 230 Fayetteville, Franklin Grace, Huntland, Richland,
Franklin Grace 3 3 187 177 5 4 268 251 Fayetteville, Huntland, Mt. Pleasant,
Fayetteville 3 3 152 115 6 4 275 208 Huntland, Mt. Pleasant, Richland,
Mt. Pleasant 3 3 203 197 7 3 346 232 Huntland, Moore Co., Richland,
Huntland 1 5 98 182 2 8 132 277 Richland,
Richland 1 5 76 236 2 8 140 432 Franklin Grace,

Division I, Class 1A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Huntingdon 6 0 332 47 10 0 475 97 Collinwood, Hollow Rock-Bruceton, McEwen, Middleton, Perry Co., Wayne Co.,
Wayne Co. 5 1 228 133 7 3 338 202 Collinwood, Hollow Rock-Bruceton, McEwen, Middleton, Perry Co.,
Collinwood 4 2 168 164 6 4 266 262 Hollow Rock-Bruceton, McEwen, Middleton, Perry Co.,
Hollow Rock-Bruceton 3 3 170 184 6 4 283 226 McEwen, Middleton, Perry Co.,
McEwen 2 4 116 191 5 5 184 262 Middleton, Perry Co.,
Perry Co. 1 5 128 243 1 9 196 404 Middleton,
Middleton 0 6 104 284 1 9 198 432

Division I, Class 1A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Dresden 6 0 250 38 9 1 344 117 Gleason, Greenfield, Humboldt, Lake Co., South Fulton, West Carroll,
Lake Co. 5 1 225 85 8 2 374 146 Gleason, Greenfield, Humboldt, South Fulton, West Carroll,
South Fulton 3 3 99 106 6 4 251 213 Gleason, Greenfield, Humboldt,
Greenfield 3 3 89 124 5 5 170 210 Gleason, Humboldt, West Carroll,
West Carroll 3 3 92 102 4 6 135 171 Gleason, Humboldt, South Fulton,
Gleason 1 5 66 239 2 8 178 402 Humboldt,
Humboldt 0 6 48 175 0 10 54 397

Division I, Class 1A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Westwood 6 1 223 52 8 2 280 122 Booker T. Washington, Hillcrest, KIPP, MASE, Memphis Middle College, Oakhaven,
Hillcrest 6 1 252 125 6 4 278 220 Booker T. Washington, Freedom Prep, KIPP, MASE, Memphis Middle College, Oakhaven,
Freedom Prep 5 2 160 105 5 5 198 264 KIPP, MASE, Memphis Middle College, Oakhaven, Westwood,
Memphis Middle College 4 3 194 135 4 6 208 264 Booker T. Washington, KIPP, MASE, Oakhaven,
KIPP 3 4 172 216 3 7 204 369 Booker T. Washington, MASE, Oakhaven,
Oakhaven 2 5 168 220 3 7 213 312 Booker T. Washington, MASE,
Booker T. Washington 2 5 124 214 2 8 144 361 Freedom Prep, MASE,
MASE 0 7 34 260 0 10 80 390

Division I, Class 2A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Sullivan North 4 0 145 73 7 3 319 229 Cosby, Hampton, Happy Valley, South Greene,
Happy Valley 3 1 144 22 7 3 317 97 Cosby, Hampton, South Greene,
Hampton 2 2 132 102 4 6 322 253 Cosby, South Greene,
South Greene 1 3 87 139 3 7 212 297 Cosby,
Cosby 0 4 28 200 3 7 119 287

Division I, Class 2A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Meigs Co. 4 0 178 47 10 0 379 111 Cumberland Gap, Oneida, Rockwood, Wartburg Central,
Rockwood 3 1 135 80 7 3 338 224 Cumberland Gap, Oneida, Wartburg Central,
Oneida 2 2 91 75 6 4 190 164 Cumberland Gap, Wartburg Central,
Cumberland Gap 1 3 86 137 7 3 278 207 Wartburg Central,
Wartburg Central 0 4 40 191 2 8 159 372

Division I, Class 2A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Tyner 4 0 163 67 8 2 315 173 Bledsoe Co., Marion Co., Polk Co., Tellico Plains,
Marion Co. 3 1 163 81 5 5 360 313 Bledsoe Co., Polk Co., Tellico Plains,
Polk Co. 2 2 99 111 4 6 229 292 Bledsoe Co., Tellico Plains,
Bledsoe Co. 1 3 23 105 4 6 109 203 Tellico Plains,
Tellico Plains 0 4 56 140 2 8 195 311

Division I, Class 2A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Trousdale Co. 5 0 209 54 7 3 311 139 Cascade, East Robertson, Jackson Co., Watertown, Westmoreland,
Watertown 4 1 109 82 8 2 231 164 Cascade, East Robertson, Jackson Co., Westmoreland,
Westmoreland 3 2 115 72 5 5 245 144 Cascade, East Robertson, Jackson Co.,
Jackson Co. 2 3 97 134 5 5 191 220 Cascade, East Robertson,
East Robertson 1 4 106 106 4 6 252 244 Cascade,
Cascade 0 5 17 205 0 10 68 386

Division I, Class 2A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Columbia Academy 6 0 190 65 9 1 309 142 Community, Eagleville, Forrest, Lewis Co., Loretto, Summertown,
Lewis Co. 5 1 198 76 9 1 371 135 Community, Eagleville, Forrest, Loretto, Summertown,
Eagleville 4 2 188 130 8 2 356 151 Community, Forrest, Loretto, Summertown,
Forrest 3 3 190 104 4 6 278 200 Community, Loretto, Summertown,
Community 2 4 138 219 4 6 294 341 Loretto, Summertown,
Summertown 1 5 30 209 1 9 60 325 Loretto,
Loretto 0 6 111 242 2 8 200 371

Division I, Class 2A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Waverly 5 0 286 111 8 1 474 213 East Hickman, Hickman Co., Houston Co., Riverside, Scotts Hill,
Riverside 4 1 161 85 8 2 283 169 East Hickman, Hickman Co., Houston Co., Scotts Hill,
Scotts Hill 3 2 148 155 3 7 210 350 East Hickman, Hickman Co., Houston Co.,
Hickman Co. 2 3 107 150 4 6 214 322 East Hickman, Houston Co.,
East Hickman 1 4 110 183 3 7 224 285 Houston Co.,
Houston Co. 0 5 62 190 4 6 219 265

Division I, Class 2A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Union City 5 1 258 148 8 2 382 243 Gibson Co., Halls, McKenzie, Peabody, Trinity Christian,
Peabody 4 2 206 84 8 2 388 131 Adamsville, Gibson Co., Halls, Trinity Christian,
Trinity Christian 4 2 218 174 7 3 370 236 Adamsville, Gibson Co., Halls, McKenzie,
Adamsville 4 2 204 100 6 4 306 176 Gibson Co., Halls, McKenzie, Union City,
McKenzie 3 3 194 175 5 5 279 272 Gibson Co., Halls, Peabody,
Halls 1 5 51 244 3 7 178 367 Gibson Co.,
Gibson Co. 0 6 67 273 1 9 134 368

Division I, Class 2A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Fairley 5 0 178 53 8 2 316 119 Douglass, Hamilton, MAHS, Manassas, Mitchell,
Douglass 4 1 119 37 5 5 221 220 Hamilton, MAHS, Manassas, Mitchell,
Mitchell 3 2 96 48 4 6 142 200 Hamilton, MAHS, Manassas,
Manassas 2 3 68 132 3 6 121 261 Hamilton, MAHS,
MAHS 1 4 60 112 2 8 198 261 Hamilton,
Hamilton 0 5 40 179 0 9 54 338

Division I, Class 3A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Johnson Co. 5 0 158 56 10 0 311 106 Chuckey-Doak, Claiborne, North Greene, Unicoi Co., West Greene,
West Greene 4 1 133 66 6 4 238 225 Chuckey-Doak, Claiborne, North Greene, Unicoi Co.,
Unicoi Co. 3 2 133 78 5 5 292 217 Chuckey-Doak, Claiborne, North Greene,
Claiborne 2 3 97 107 5 5 203 210 Chuckey-Doak, North Greene,
Chuckey-Doak 1 4 122 111 4 6 213 197 North Greene,
North Greene 0 5 22 247 1 9 78 432

Division I, Class 3A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Alcoa 6 0 247 34 8 2 357 129 Austin-East, Gatlinburg-Pittman, Kingston, Northview Academy, Pigeon Forge, Scott,
Austin-East 5 1 194 71 8 2 310 124 Gatlinburg-Pittman, Kingston, Northview Academy, Pigeon Forge, Scott,
Kingston 3 3 145 152 7 3 323 211 Northview Academy, Pigeon Forge, Scott,
Northview Academy 2 4 128 186 5 5 275 250 Pigeon Forge, Scott,
Pigeon Forge 2 4 106 161 5 5 231 235 Gatlinburg-Pittman, Scott,
Gatlinburg-Pittman 2 4 127 210 4 6 279 312 Kingston, Northview Academy,
Scott 1 5 59 192 1 9 101 291 Gatlinburg-Pittman,

Division I, Class 3A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Red Bank 5 0 206 74 8 2 400 173 Brainerd, Loudon, McMinn Central, Signal Mountain, Sweetwater,
Loudon 4 1 160 99 7 3 370 263 Brainerd, McMinn Central, Signal Mountain, Sweetwater,
Signal Mountain 3 2 130 109 4 6 226 258 Brainerd, McMinn Central, Sweetwater,
Sweetwater 2 3 116 136 6 4 233 209 Brainerd, McMinn Central,
Brainerd 1 4 84 103 2 8 162 244 McMinn Central,
McMinn Central 0 5 46 221 0 10 87 378

Division I, Class 3A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Smith Co. 4 1 170 65 7 3 335 164 Cannon Co., Grundy Co., Upperman, York Institute,
York Institute 4 1 216 119 8 2 392 191 Cannon Co., Grundy Co., Sequatchie Co., Upperman,
Upperman 3 2 86 97 6 4 217 248 Cannon Co., Grundy Co., Sequatchie Co.,
Sequatchie Co. 3 2 143 74 6 4 290 177 Cannon Co., Grundy Co., Smith Co.,
Grundy Co. 1 4 60 132 3 7 136 235 Cannon Co.,
Cannon Co. 0 5 57 245 0 10 82 418

Division I, Class 3A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Pearl Cohn 4 0 200 38 8 2 435 228 East Nashville, Giles Co., Stratford, Whites Creek,
Giles Co. 3 1 142 112 6 4 338 240 East Nashville, Stratford, Whites Creek,
East Nashville 2 2 111 113 4 6 232 275 Stratford, Whites Creek,
Stratford 1 3 64 100 3 7 160 282 Whites Creek,
Whites Creek 0 4 20 174 1 9 61 387

Division I, Class 3A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Fairview 5 0 234 25 7 3 415 152 Camden, Cheatham Co., Harpeth, Stewart Co., Sycamore,
Cheatham Co. 4 1 195 101 7 3 327 181 Camden, Harpeth, Stewart Co., Sycamore,
Sycamore 3 2 82 73 6 4 142 175 Camden, Harpeth, Stewart Co.,
Camden 2 3 115 134 2 8 152 294 Harpeth, Stewart Co.,
Harpeth 1 4 48 163 4 6 141 285 Stewart Co.,
Stewart Co. 0 5 33 211 1 9 147 395

Division I, Class 3A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Covington 5 0 216 78 9 1 387 148 Bolivar Central, McNairy Central, Milan, South Gibson, Westview,
South Gibson 4 1 137 119 8 2 284 195 Bolivar Central, McNairy Central, Milan, Westview,
Milan 3 2 164 97 5 5 297 201 Bolivar Central, McNairy Central, Westview,
Bolivar Central 2 3 157 177 6 4 393 311 McNairy Central, Westview,
Westview 1 4 47 168 4 6 195 285 McNairy Central,
McNairy Central 0 5 88 170 4 6 331 261

Division I, Class 3A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Raleigh Egypt 5 0 201 29 10 0 461 98 Melrose, MLK Prep, Sheffield, Trezevant, Wooddale,
Wooddale 4 1 120 57 6 4 216 179 Melrose, MLK Prep, Sheffield, Trezevant,
Trezevant 3 2 120 74 4 6 174 216 Melrose, MLK Prep, Sheffield,
Melrose 2 3 106 74 3 7 198 195 MLK Prep, Sheffield,
Sheffield 1 4 33 159 1 9 45 367 MLK Prep,
MLK Prep 0 5 14 201 1 9 86 443

Division I, Class 4A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Greeneville 6 0 315 31 10 0 468 100 Elizabethton, Grainger, Sullivan Central, Sullivan East, Sullivan South, Union Co.,
Elizabethton 5 1 262 94 8 2 406 188 Grainger, Sullivan Central, Sullivan East, Sullivan South, Union Co.,
Sullivan South 4 2 192 150 7 3 360 238 Grainger, Sullivan Central, Sullivan East, Union Co.,
Grainger 3 3 186 152 7 3 334 215 Sullivan Central, Sullivan East, Union Co.,
Sullivan East 2 4 148 236 4 6 245 361 Sullivan Central, Union Co.,
Union Co. 1 5 69 242 3 7 145 326 Sullivan Central,
Sullivan Central 0 6 54 321 0 10 100 474

Division I, Class 4A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Anderson Co. 6 0 328 41 10 0 544 111 Chattanooga Central, East Hamilton, East Ridge, Hixson, Howard, Sequoyah,
Chattanooga Central 5 1 213 105 6 4 323 258 East Hamilton, East Ridge, Hixson, Howard, Sequoyah,
Sequoyah 3 3 134 182 5 5 232 287 East Ridge, Hixson, Howard,
East Ridge 3 3 115 165 7 3 227 246 East Hamilton, Hixson, Howard,
Howard 2 4 69 142 4 6 167 209 East Hamilton, Hixson,
East Hamilton 2 4 100 186 3 7 150 362 Hixson, Sequoyah,
Hixson 0 6 76 214 0 10 118 415

Division I, Class 4A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Livingston Academy 4 0 130 39 8 2 278 141 Cumberland Co., DeKalb Co., Macon Co., Stone Memorial,
Macon Co. 3 1 153 87 7 3 318 220 Cumberland Co., DeKalb Co., Stone Memorial,
Stone Memorial 2 2 96 101 4 6 242 329 Cumberland Co., DeKalb Co.,
DeKalb Co. 1 3 84 137 3 7 232 331 Cumberland Co.,
Cumberland Co. 0 4 48 147 0 10 104 369

Division I, Class 4A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Marshall Co. 5 0 210 80 7 3 360 239 Lawrence Co., Maplewood, Nolensville, Spring Hill, Tullahoma,
Maplewood 4 1 129 120 7 3 266 205 Lawrence Co., Nolensville, Spring Hill, Tullahoma,
Spring Hill 3 2 125 85 5 5 247 241 Lawrence Co., Nolensville, Tullahoma,
Nolensville 2 3 122 130 3 7 216 307 Lawrence Co., Tullahoma,
Tullahoma 1 4 127 168 5 5 339 345 Lawrence Co.,
Lawrence Co. 0 5 62 192 2 8 127 321

Division I, Class 4A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
White House 6 0 164 45 10 0 336 74 Creek Wood, Greenbrier, Montgomery Central, Portland, Springfield, White House Heritage,
Springfield 5 1 198 39 7 3 278 152 Creek Wood, Greenbrier, Montgomery Central, Portland, White House Heritage,
Greenbrier 4 2 137 98 7 3 233 188 Creek Wood, Montgomery Central, Portland, White House Heritage,
Creek Wood 2 4 82 138 5 5 183 191 Portland, White House Heritage,
Portland 2 4 75 88 2 8 94 181 Montgomery Central, White House Heritage,
Montgomery Central 2 4 65 171 2 8 95 230 Creek Wood, White House Heritage,
White House Heritage 0 6 56 198 0 10 116 328

Division I, Class 4A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Lexington 4 1 140 72 7 3 255 177 Chester Co., Hardin Co., Jackson North Side, Jackson South Side,
Jackson South Side 4 1 117 68 6 4 218 176 Chester Co., Hardin Co., Jackson North Side, Liberty Magnet,
Hardin Co. 3 2 116 84 6 4 242 187 Chester Co., Jackson North Side, Liberty Magnet,
Chester Co. 2 3 74 104 4 6 172 250 Jackson North Side, Liberty Magnet,
Jackson North Side 1 4 45 136 1 9 92 359 Liberty Magnet,
Liberty Magnet 1 4 99 127 1 8 158 287 Lexington,

Division I, Class 4A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Haywood 4 0 180 68 8 2 379 189 Crockett Co., Dyersburg, Obion Co., Ripley,
Crockett Co. 3 1 154 109 8 2 366 205 Dyersburg, Obion Co., Ripley,
Obion Co. 2 2 62 114 4 6 227 285 Dyersburg, Ripley,
Dyersburg 1 3 128 117 7 3 397 193 Ripley,
Ripley 0 4 50 166 2 8 167 313

Division I, Class 4A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Memphis East 3 0 103 3 5 5 234 235 Craigmont, Fayette Ware, Millington,
Craigmont 2 1 63 64 3 7 127 297 Fayette Ware, Millington,
Fayette Ware 1 2 51 72 3 7 176 275 Millington,
Millington 0 3 19 97 1 9 88 374

Division I, Class 5A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Daniel Boone 6 0 223 73 8 2 319 201 Cherokee, Cocke Co., David Crockett, Morristown East, Tennessee High, Volunteer,
Tennessee High 4 2 197 114 6 4 303 209 Cocke Co., David Crockett, Morristown East, Volunteer,
Morristown East 4 2 201 150 4 6 258 288 Cherokee, Cocke Co., David Crockett, Volunteer,
David Crockett 3 3 199 183 5 5 323 288 Cherokee, Cocke Co., Volunteer,
Cherokee 3 3 185 177 5 5 283 310 Cocke Co., Tennessee High, Volunteer,
Cocke Co. 1 5 143 220 4 6 261 316 Volunteer,
Volunteer 0 6 59 290 0 10 104 492

Division I, Class 5A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Knoxville Halls 5 1 159 130 5 5 224 250 Gibbs, Knoxville Carter, Knoxville Central, Sevier Co., Seymour,
Sevier Co. 4 2 121 111 5 5 165 183 Knoxville Carter, Knoxville Central, Seymour, South Doyle,
South Doyle 4 2 159 94 5 5 255 202 Gibbs, Knoxville Central, Knoxville Halls, Seymour,
Knoxville Central 3 3 108 80 5 5 165 166 Gibbs, Knoxville Carter, Seymour,
Gibbs 3 3 173 110 5 5 257 227 Knoxville Carter, Sevier Co., Seymour,
Knoxville Carter 2 4 102 178 2 8 160 336 Seymour, South Doyle,
Seymour 0 6 53 172 0 10 108 256

Division I, Class 5A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Oak Ridge 6 0 194 56 8 2 270 159 Campbell Co., Clinton, Karns, Knoxville Fulton, Knoxville West, Powell,
Knoxville Fulton 5 1 212 64 8 2 332 130 Campbell Co., Clinton, Karns, Knoxville West, Powell,
Knoxville West 4 2 127 96 6 4 169 146 Campbell Co., Clinton, Karns, Powell,
Campbell Co. 3 3 194 152 7 3 348 231 Clinton, Karns, Powell,
Powell 2 4 72 173 5 5 209 269 Clinton, Karns,
Karns 1 5 86 239 4 6 219 326 Clinton,
Clinton 0 6 80 185 2 8 113 259

Division I, Class 5A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Knoxville Catholic 4 0 210 128 7 3 423 320 Lenoir City, Rhea Co., Soddy-Daisy, Walker Valley,
Rhea Co. 3 1 118 112 5 5 229 271 Lenoir City, Soddy-Daisy, Walker Valley,
Lenoir City 2 2 78 112 5 5 228 296 Soddy-Daisy, Walker Valley,
Soddy-Daisy 1 3 145 130 6 4 390 269 Walker Valley,
Walker Valley 0 4 112 181 1 9 333 501

Division I, Class 5A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Summit 6 0 263 94 8 2 385 183 Columbia, Franklin Co., Lincoln Co., Page, Shelbyville, White Co.,
Shelbyville 4 2 219 135 5 5 342 301 Columbia, Lincoln Co., Page, White Co.,
Page 4 2 177 84 7 3 305 157 Columbia, Franklin Co., Lincoln Co., White Co.,
Columbia 3 3 191 169 7 3 346 224 Franklin Co., Lincoln Co., White Co.,
Lincoln Co. 2 4 103 154 3 7 163 248 Franklin Co., White Co.,
Franklin Co. 2 4 173 215 5 5 288 313 Shelbyville, White Co.,
White Co. 0 6 20 295 0 10 40 497

Division I, Class 5A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Beech 5 0 209 23 10 0 402 102 Gallatin, Glencliff, Hillsboro, Hillwood, Hunters Lane,
Gallatin 4 1 172 66 7 3 290 191 Glencliff, Hillsboro, Hillwood, Hunters Lane,
Hillsboro 3 2 194 43 6 4 355 197 Glencliff, Hillwood, Hunters Lane,
Hillwood 2 3 91 159 3 7 146 344 Glencliff, Hunters Lane,
Hunters Lane 1 4 67 180 1 9 104 337 Glencliff,
Glencliff 0 5 15 277 1 9 79 476

Division I, Class 5A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Henry Co. 6 0 244 93 7 3 373 195 Clarksville, Clarksville Northeast, Clarksville Northwest, Dyer Co., Kenwood, West Creek,
Clarksville Northeast 5 1 238 136 7 3 326 232 Clarksville, Clarksville Northwest, Dyer Co., Kenwood, West Creek,
Clarksville 3 3 182 145 5 5 260 220 Clarksville Northwest, Dyer Co., Kenwood,
Dyer Co. 3 3 166 211 5 5 295 349 Clarksville Northwest, Kenwood, West Creek,
Kenwood 2 4 132 166 3 7 162 242 Clarksville Northwest, West Creek,
West Creek 2 4 118 183 5 5 212 228 Clarksville, Clarksville Northwest,
Clarksville Northwest 0 6 118 264 1 9 152 398

Division I, Class 5A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Brighton 6 1 328 189 6 4 355 285 Bolton, Kingsbury, Kirby, Memphis Overton, Munford, Southwind,
Munford 5 2 267 131 8 2 386 192 Bolton, Kingsbury, Kirby, Memphis Overton, Southwind,
Southwind 5 2 246 126 7 3 357 168 Bolton, Kingsbury, Kirby, Memphis Overton, Ridgeway,
Ridgeway 5 2 274 140 5 5 310 275 Bolton, Brighton, Kingsbury, Memphis Overton, Munford,
Kirby 4 3 293 185 6 4 380 248 Bolton, Kingsbury, Memphis Overton, Ridgeway,
Bolton 2 5 139 254 2 8 166 330 Kingsbury, Memphis Overton,
Memphis Overton 1 6 84 312 1 9 122 435 Kingsbury,
Kingsbury 0 7 59 353 0 10 75 495

Division I, Class 6A, Region 1
Region 1 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Dobyns Bennett 5 1 195 124 7 3 308 236 Bearden, Farragut, Hardin Valley, Jefferson Co., Morristown West,
Farragut 4 2 202 136 8 2 318 180 Bearden, Jefferson Co., Morristown West, Science Hill,
Science Hill 4 2 194 150 7 3 395 258 Bearden, Dobyns Bennett, Hardin Valley, Morristown West,
Bearden 3 3 135 106 6 4 250 161 Hardin Valley, Jefferson Co., Morristown West,
Hardin Valley 3 3 157 169 5 5 250 229 Farragut, Jefferson Co., Morristown West,
Morristown West 1 5 103 186 3 7 213 285 Jefferson Co.,
Jefferson Co. 1 5 43 158 5 5 137 191 Science Hill,

Division I, Class 6A, Region 2
Region 2 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Maryville 6 0 286 89 9 1 418 184 Bradley Central, Cleveland, Heritage, McMinn Co., Ooltewah, William Blount,
Bradley Central 5 1 203 134 8 2 335 203 Cleveland, Heritage, McMinn Co., Ooltewah, William Blount,
Cleveland 4 2 235 172 7 3 358 289 Heritage, McMinn Co., Ooltewah, William Blount,
Ooltewah 3 3 203 152 5 5 361 265 Heritage, McMinn Co., William Blount,
Heritage 2 4 129 233 3 7 206 359 McMinn Co., William Blount,
McMinn Co. 1 5 122 221 3 7 238 314 William Blount,
William Blount 0 6 92 269 1 9 199 413

Division I, Class 6A, Region 3
Region 3 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Oakland 6 0 267 79 10 0 433 112 Blackman, Coffee Co., Cookeville, Riverdale, Siegel, Warren Co.,
Cookeville 4 2 208 130 8 2 372 158 Blackman, Coffee Co., Siegel, Warren Co.,
Blackman * 4 2 209 116 8 2 403 189 Coffee Co., Riverdale, Siegel, Warren Co.,
Riverdale 4 2 191 133 8 2 370 223 Coffee Co., Cookeville, Siegel, Warren Co.,
Siegel 2 4 150 200 4 6 292 295 Coffee Co., Warren Co.,
Coffee Co. 1 5 128 248 3 7 259 346 Warren Co.,
Warren Co. 0 6 42 289 3 7 173 369
* - Deep tie, ranking subject to revision
§ - Game against non-member school(s), ranking subject to revision

Division I, Class 6A, Region 4
Region 4 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Mt. Juliet 5 0 177 24 10 0 392 30 Hendersonville, Lebanon, Rossview, Station Camp, Wilson Central,
Hendersonville 3 2 156 108 6 4 334 265 Rossview, Station Camp, Wilson Central,
Rossview 3 2 142 117 6 4 284 176 Lebanon, Station Camp, Wilson Central,
Lebanon 3 2 89 121 5 5 195 224 Hendersonville, Station Camp, Wilson Central,
Wilson Central 1 4 73 141 3 7 189 282 Station Camp,
Station Camp 0 5 67 193 1 9 194 350

Division I, Class 6A, Region 5
Region 5 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Cane Ridge 6 0 245 34 9 1 356 121 Antioch, LaVergne, McGavock, Nashville Overton, Smyrna, Stewarts Creek,
Smyrna 5 1 119 90 7 3 214 184 Antioch, LaVergne, McGavock, Nashville Overton, Stewarts Creek,
McGavock 3 3 128 135 5 5 194 249 Antioch, LaVergne, Nashville Overton,
LaVergne 3 3 144 170 4 6 229 257 Antioch, Nashville Overton, Stewarts Creek,
Stewarts Creek 3 3 142 129 4 6 221 283 Antioch, McGavock, Nashville Overton,
Nashville Overton 1 5 127 162 1 9 181 288 Antioch,
Antioch 0 6 28 213 1 9 74 349

Division I, Class 6A, Region 6
Region 6 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Ravenwood 4 1 127 79 8 2 322 220 Brentwood, Dickson Co., Franklin, Independence,
Brentwood 4 1 166 76 9 1 389 139 Centennial, Dickson Co., Franklin, Independence,
Independence 3 2 138 135 5 5 272 290 Centennial, Dickson Co., Franklin,
Centennial 3 2 140 135 4 6 262 356 Dickson Co., Franklin, Ravenwood,
Franklin 1 4 96 85 3 7 199 209 Dickson Co.,
Dickson Co. 0 5 45 202 1 9 117 404

Division I, Class 6A, Region 7
Region 7 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Cordova 4 0 220 102 8 2 508 267 Arlington, Bartlett, Collierville, Houston,
Arlington 3 1 200 140 7 3 404 330 Bartlett, Collierville, Houston,
Collierville 2 2 128 149 6 4 308 259 Bartlett, Houston,
Houston 1 3 102 152 6 4 304 225 Bartlett,
Bartlett 0 4 61 168 5 5 261 294

Division I, Class 6A, Region 8
Region 8 Overall Region Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Germantown 3 0 116 62 10 0 373 150 Memphis Central, White Station, Whitehaven,
Whitehaven 2 1 67 43 8 2 282 89 Memphis Central, White Station,
White Station 1 2 73 74 3 7 222 296 Memphis Central,
Memphis Central 0 3 12 89 4 5 125 178

Division II, Class A, East Region
East Region Overall East Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Friendship Christian 7 0 303 84 10 0 400 107 Chattanooga Grace, Concord Christian, DCA, Ezell-Harding, King's Academy, Mt. Juliet Christian, MTCS,
DCA 5 2 210 121 7 3 321 156 Chattanooga Grace, Concord Christian, Ezell-Harding, King's Academy, Mt. Juliet Christian,
King's Academy 5 2 231 109 7 3 299 138 Chattanooga Grace, Concord Christian, Ezell-Harding, Mt. Juliet Christian, MTCS,
Mt. Juliet Christian 4 3 235 199 7 3 364 263 Chattanooga Grace, Concord Christian, Ezell-Harding, MTCS,
MTCS 4 3 242 171 6 4 359 225 Chattanooga Grace, Concord Christian, DCA, Ezell-Harding,
Chattanooga Grace 2 5 164 247 4 6 216 297 Concord Christian, Ezell-Harding,
Ezell-Harding 1 6 99 311 2 8 154 421 Concord Christian,
Concord Christian 0 7 64 306 0 10 82 345

Division II, Class A, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Davidson Academy 7 0 364 70 10 0 481 121 Clarksville Academy, Fayette Academy, Jackson Christian, Nashville Christian, Rossville, Tipton-Rosemark, Zion Christian,
Nashville Christian 6 1 329 102 7 3 381 173 Clarksville Academy, Fayette Academy, Jackson Christian, Rossville, Tipton-Rosemark, Zion Christian,
Fayette Academy 5 2 256 159 6 4 317 253 Clarksville Academy, Jackson Christian, Rossville, Tipton-Rosemark, Zion Christian,
Tipton-Rosemark 4 3 309 229 7 3 423 264 Clarksville Academy, Jackson Christian, Rossville, Zion Christian,
Jackson Christian 3 4 156 208 5 5 222 282 Clarksville Academy, Rossville, Zion Christian,
Clarksville Academy 2 5 174 320 3 7 272 390 Rossville, Zion Christian,
Zion Christian 1 6 150 327 3 7 199 364 Rossville,
Rossville 0 7 54 377 0 10 72 524

Division II, Class AA, East Region
East Region Overall East Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Notre Dame 6 0 257 71 8 1 386 153 Boyd Buchanan, CAK, Chattanooga Christian, Knoxville Grace, Knoxville Webb, Silverdale,
Knoxville Webb 5 1 233 110 6 3 295 210 Boyd Buchanan, CAK, Chattanooga Christian, Knoxville Grace, Silverdale,
Knoxville Grace 4 2 224 112 6 4 292 189 Boyd Buchanan, CAK, Chattanooga Christian, Silverdale,
Chattanooga Christian 3 3 153 168 5 5 229 277 Boyd Buchanan, CAK, Silverdale,
CAK 2 4 110 201 2 8 159 360 Boyd Buchanan, Silverdale,
Boyd Buchanan 1 5 78 195 2 8 115 317 Silverdale,
Silverdale 0 6 54 252 2 8 110 308

Division II, Class AA, Middle Region
Middle Region Overall Middle Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
CPA 4 0 178 66 8 2 399 197 BGA, FRA, Goodpasture, Lipscomb Academy,
BGA 3 1 120 60 9 1 341 111 FRA, Goodpasture, Lipscomb Academy,
FRA 2 2 88 106 4 6 251 284 Goodpasture, Lipscomb Academy,
Goodpasture 1 3 70 180 1 9 130 417 Lipscomb Academy,
Lipscomb Academy 0 4 54 98 1 9 117 257

Division II, Class AA, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Lausanne 6 0 285 95 9 0 375 122 ECS, FACS, Harding Academy, Northpoint Christian, St. George's, USJ,
USJ 5 1 211 145 6 4 296 276 ECS, FACS, Harding Academy, Northpoint Christian, St. George's,
St. George's 3 3 213 227 4 6 296 353 ECS, FACS, Harding Academy,
ECS 3 3 146 163 4 6 209 273 FACS, Harding Academy, Northpoint Christian,
Harding Academy 2 4 153 208 3 7 286 372 FACS, Northpoint Christian,
Northpoint Christian 2 4 125 198 5 5 242 242 FACS, St. George's,
FACS 0 6 129 226 2 8 255 402

Division II, Class AAA, East/Middle Region
East/Middle Region Overall East/Middle Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Brentwood Academy 6 0 219 51 9 0 343 93 Baylor, Ensworth, Father Ryan, MBA, McCallie, Pope John Paul,
MBA 4 2 136 113 8 2 302 174 Baylor, Father Ryan, McCallie, Pope John Paul,
McCallie 4 2 209 136 7 3 376 210 Baylor, Ensworth, Father Ryan, Pope John Paul,
Ensworth 4 2 154 121 7 3 286 162 Baylor, Father Ryan, MBA, Pope John Paul,
Pope John Paul 1 5 83 250 5 5 256 310 Father Ryan,
Father Ryan 1 5 115 203 4 6 244 288 Baylor,
Baylor 1 5 134 176 3 7 248 292 Pope John Paul,

Division II, Class AAA, West Region
West Region Overall West Opponents
Team W L Off Def W L Off. Def. Defeated, To Play
Christian Brothers 3 0 116 19 10 0 382 127 Briarcrest, MUS, St. Benedict,
Briarcrest 2 1 70 90 9 1 361 221 MUS, St. Benedict,
MUS 1 2 75 45 5 5 283 170 St. Benedict,
St. Benedict 0 3 23 130 7 3 355 217

ADS BY GOOGLE