Football

Tennessee Titans Mr. Football Lineman of the Year Awards

Year Class Name School
2016 Class 1A Josh Silvey Greenback
2016 Class 2A Alex Kirkendoll Marion County
2016 Class 3A Jacob Phillips East Nashville
2016 Class 4A Cade Mays Knoxville Catholic
2016 Class 5A Trevis Hopper Memphis Central
2016 Class 6A Aubrey Miller Whitehaven
2016 Division II A Trey Smith University School of Jackson
2016 Division II AA Dorian Hopkins Memphis University School
2015 Class 1A Daniel Bituli Nashville Christian
2015 Class 2A Boone Sweeney Forrest
2015 Class 3A Jonathan Decker Alcoa
2015 Class 4A Emmit Gooden Haywood
2015 Class 5A Tyrel Dodson Centennial
2015 Class 6A T.D. Blackmon Maryville
2015 Division II A Trey Smith University School of Jackson
2015 Division II AA Ryan Parker Baylor
2014 Class A Zach Stewart Coalfield
2014 Class AA Parker Howell Christ Presbyterian Academy
2014 Class AAA Jack Jones Oakland
2014 Division II A Brant Mitchell Webb School of Knoxville
2014 Division II AA Drew Richmond Memphis University School
2013 Class A Zach Stewart Coalfield
2013 Class AA Paul Adams Christ Presbyterian Academy
2013 Class AAA Jack Jones Oakland
2013 Division II A Brant Mitchell Webb School of Knoxville
2013 Division II AA Derek Barnett Brentwood Academy
2012 Class A Tyler Coen Gordonsville
2012 Class AA Brett Kendrick Christian Academy of Knoxville
2012 Class AAA Austin Sanders Bradley Central
2012 Division II A Chase Hensley University School of Jackson
2012 Division II AA Derek Barnett Brentwood Academy
2011 Class A Coltin Blevins South Pittsburg
2011 Class AA Terrell Rollins Greeneville
2011 Class AAA Jay Guillermo Maryville
2011 Division II A Brewer Congleton Webb School of Knoxville
2011 Division II AA Barrett Gouger Baylor
2010 Class A Davis Frank Knoxville Grace
2010 Class AA Darrell Warren Alcoa
2010 Class AAA Kyler Kerbyson Knoxville Catholic
2010 Division II A Spencer Pulley Evangelical Christian School
2010 Division II AA Henry Dickinson Memphis University School
2009 Class A Josh Carroll Adamsville
2009 Class AA James Stone Maplewood
2009 Class AAA Jacques Smith Ooltewah
2009 Division II A Steven Stafford Evangelical Christian School
2009 Division II AA Jonathan Brown Christian Brothers
2008 Class 1A Preston Gilbreath Mt. Pleasant
2008 Class 2A Tyler Robinson Alcoa
2008 Class 3A Daniel Hood Knoxville Catholic
2008 Class 4A Justin Smith Maryville
2008 Class 5A Jacques Smith Ooltewah
2008 Division II A Blair Arrington Davidson Academy
2008 Division II AA Austin Long Briarcrest
2007 Class 1A Alex Matlock Hollow-Rock Bruceton Central
2007 Class 2A Dakota Crews Lewis County
2007 Class 3A Dont'a Hightower Marshall County
2007 Class 4A Aaron Douglas Maryville
2007 Class 5A LaDarrius Verge Riverdale
2007 Division II A Ben Popeck St. George's
2007 Division II AA Preston Bailey Montgomery Bell Academy
ADS BY GOOGLE