Football

Tennessee Titans Mr. Football Back of the Year Awards

Year Class Name School
2016 Class 1A Preston Rice Wayne County
2016 Class 2A Cordarrian Richardson Trezevant
2016 Class 3A Tykee Kellogg Alcoa
2016 Class 4A Amari Rodgers Knoxville Catholic
2016 Class 5A Tee Higgins Oak Ridge
2016 Class 6A JaCoby Stevens Oakland
2016 Division II A Eric Gray Lausanne
2016 Division II AA Ty Chandler Montgomery Bell Academy
2015 Class 1A Dresser Winn Dresden
2015 Class 2A Adrew Goldsmith Trinity Christian
2015 Class 3A Traneil Moore East Ridge
2015 Class 4A Amari Rodgers Knoxville Catholic
2015 Class 5A Tee Higgins Oak Ridge
2015 Class 6A Dillon Mitchell White Station
2015 Division II A Chase Hayden St. George's
2015 Division II AA Ty Chandler Montgomery Bell Academy
2014 Class A Kyle Akin Trinity Christian Academy
2014 Class AA Ke'Shawn Vaughn Pearl Cohn
2014 Class AAA Juan Jennings Blackman
2014 Division II A Clay Beathard Battle Ground Academy
2014 Division II AA Cole Euverard Montgomery Bell Academy
2013 Class A Jajuan Lankford South Pittsburg
2013 Class AA Daryl Rollins-Davis Fulton
2013 Class AAA Josh Malone Station Camp
2013 Division II A Webb School of Knoxville
2013 Division II AA D'Andre Ferby Ensworth
2012 Class A Will McKamey Knoxville Grace
2012 Class AA Charlie High Christian Academy of Knoxville
2012 Class AAA Jalen Hurd Beech
2012 Division II A Todd Kelly Webb School of Knoxville
2012 Division II AA Conrelius Elder Ensworth
2011 Class A Jacob Tucker Perry County
2011 Class AA Charlie High Christian Academy of Knoxville
2011 Class AAA l'Tavius Mathers Blackman
2011 Division II A Calab Blance Webb School of Knoxville
2011 Division II AA Cornelius Elder Ensworth
2010 Class A Tyler Rice Wayne County
2010 Class AA William Carmichael Greeneville
2010 Class AAA Devrin Young Bearden
2010 Division II A Jake Overbey University School of Jackson
2010 Division II AA Jacob Huesman Baylor
2009 Class A Terrell Robinson South Pittsburg
2009 Class AA Bo Wallace Giles County
2009 Class AAA Anthony Hayes White Station
2009 Division II A Jake Overbey University School of Jackson
2009 Division II AA Barry Brunetti Memphis University School
2008 Class 1A David Jones South Pittsburg
2008 Class 2A Ben Cunningham Goodpasture
2008 Class 3A Zach Rogers David Lipscomb
2008 Class 4A Marsalis Teague Henry County
2008 Class 5A Tausean Holmes Millington
2008 Division II A Marlon Brown Harding Academy
2008 Division II AA Tavarres Jefferson Ensworth
2007 Class 1A Marco Dailey Mt. Pleasant
2007 Class 2A Randall Cobb Alcoa
2007 Class 3A Deaunte Mason Pearl Cohn
2007 Class 4A Brent Burnette Maryville
2007 Class 5A Rodriguez Wilks Smyrna
2007 Division II A Grant Jessen St. George's
2007 Division II AA Ben Bartholomew Montgomery Bell Academy
ADS BY GOOGLE