2014 Class 3A Football Playoffs

November 7 - December 5, 2014

State Champion

Christ Presbyterian Academy

We don't have the names! Can you name the people in this photo?

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Friday Nov 7 7:00 PM Game 101 Alcoa 62, Johnson Co. 14
Friday Nov 7 7:00 PM Game 102 Gatlinburg-Pittman 52, Sweetwater 23
Friday Nov 7 7:00 PM Game 103 Pigeon Forge 49, West Greene 6
Friday Nov 7 7:00 PM Game 104 CAK 42, Chuckey-Doak 6
Friday Nov 7 7:00 PM Game 105 Notre Dame 55, Chattanooga Christian 14
Friday Nov 7 7:00 PM Game 106 Upperman 34, York Institute 7
Friday Nov 7 7:00 PM Game 107 Red Bank 29, Bledsoe Co. 14
Friday Nov 7 7:00 PM Game 108 McMinn Central 43, Grundy Co. 14
Friday Nov 7 7:00 PM Game 109 CPA 54, Harpeth 0
Friday Nov 7 7:00 PM Game 110 Westmoreland 35, Fairview 6
Friday Nov 7 7:00 PM Game 111 Lipscomb Academy 24, East Nashville 14
Friday Nov 7 7:00 PM Game 112 White House Heritage 47, Cascade 7
Friday Nov 7 7:00 PM Game 113 Camden 41, Lewis Co. 0
Friday Nov 7 7:00 PM Game 114 Milan 28, Westview 14
Friday Nov 7 7:00 PM Game 115 Hickman Co. 27, Manassas 25
Friday Nov 7 7:00 PM Game 116 Waverly 51, Fairley 0
Friday Nov 14 7:00 PM Game 201 Alcoa 49, Gatlinburg-Pittman 14
Friday Nov 14 7:00 PM Game 202 CAK 26, Pigeon Forge 15
Friday Nov 14 7:00 PM Game 203 Notre Dame 55, Upperman 7
Friday Nov 14 7:00 PM Game 204 McMinn Central 30, Red Bank 7
Friday Nov 14 7:00 PM Game 205 CPA 48, Westmoreland 29
Friday Nov 14 7:00 PM Game 206 Lipscomb Academy 20, White House Heritage 10
Friday Nov 14 7:00 PM Game 207 Milan 41, Camden 10
Friday Nov 14 7:00 PM Game 208 Hickman Co. 51, Waverly 30
Friday Nov 21 7:00 PM Game 301 Alcoa 35, CAK 14
Friday Nov 21 7:00 PM Game 302 Notre Dame 48, McMinn Central 7
Friday Nov 21 7:00 PM Game 303 CPA 40, Lipscomb Academy 0
Friday Nov 21 7:00 PM Game 304 Milan 38, Hickman Co. 0
Friday Nov 28 7:00 PM Game 401 Alcoa 28, Notre Dame 19
Friday Nov 28 7:00 PM Game 402 CPA 40, Milan 6
Friday Dec 5 3:30 PM Game 501 CPA 7, Alcoa 0 BlueCross Bowl @ TN Tech

Participating Schools

Alcoa
Bledsoe Co.
CAK
CPA
Camden
Cascade
Chattanooga Christian
Chuckey-Doak
East Nashville
Fairley
Fairview
Gatlinburg-Pittman
Grundy Co.
Harpeth
Hickman Co.
Johnson Co.
Lewis Co.
Lipscomb Academy
Manassas
McMinn Central
Milan
Notre Dame
Pigeon Forge
Red Bank
Sweetwater
Upperman
Waverly
West Greene
Westmoreland
Westview
White House Heritage
York Institute

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE