2013 Class 1A Football Playoffs

November 8 - December 6, 2013

State Champion

Union City High School

We don't have the names! Can you name the people in this photo?

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Friday Nov 8 7:00 PM Game 102 Greenback 42, Sunbright 20
Friday Nov 8 7:00 PM Game 103 Midway 40, Unaka 7
Friday Nov 8 7:00 PM Game 106 Moore Co. 20, Harriman 7
Friday Nov 8 7:00 PM Game 107 Fayetteville 49, Gordonsville 33
Friday Nov 8 7:00 PM Game 110 Jo Byrns 30, Clarksville Academy 28
Friday Nov 8 7:00 PM Game 111 Wayne Co. 49, Cornersville 14
Friday Nov 8 7:00 PM Game 114 Hollow Rock-Bruceton 32, Gleason 12
Friday Nov 8 7:00 PM Game 115 Humboldt 36, Lake Co. 14
Friday Nov 15 7:00 PM Game 201 Coalfield 33, Greenback 24
Friday Nov 15 7:00 PM Game 202 Midway 26, Cloudland 14
Friday Nov 15 7:00 PM Game 203 South Pittsburg 40, Moore Co. 21
Friday Nov 15 7:00 PM Game 204 Fayetteville 41, Monterey 22
Friday Nov 15 7:00 PM Game 205 Nashville Christian 35, Jo Byrns 6
Friday Nov 15 7:00 PM Game 206 Columbia Academy 34, Wayne Co. 12
Friday Nov 15 7:00 PM Game 207 Union City 61, Hollow Rock-Bruceton 28
Friday Nov 15 7:00 PM Game 208 Humboldt 28, Dresden 13
Friday Nov 22 7:00 PM Game 301 Coalfield 34, Midway 0
Friday Nov 22 7:00 PM Game 302 South Pittsburg 49, Fayetteville 0
Friday Nov 22 7:00 PM Game 303 Nashville Christian 49, Columbia Academy 21
Friday Nov 22 7:00 PM Game 304 Union City 10, Humboldt 6
Friday Nov 29 7:00 PM Game 401 South Pittsburg 43, Coalfield 22
Friday Nov 29 7:00 PM Game 402 Union City 42, Nashville Christian 34
Friday Dec 6 12:00 PM Game 501 Union City 23, South Pittsburg 14 BlueCross Bowl @ TN Tech

Participating Schools

Clarksville Academy
Cloudland
Coalfield
Columbia Academy
Cornersville
Dresden
Fayetteville
Gleason
Gordonsville
Greenback
Harriman
Hollow Rock-Bruceton
Humboldt
Jo Byrns
Lake Co.
Midway
Monterey
Moore Co.
Nashville Christian
South Pittsburg
Sunbright
Unaka
Union City
Wayne Co.

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE