1990 Class A Football Playoffs

November 9 - November 9, 1990

State Champion

Marion County High School

Pictured: Randy Graham, Scotty Howard, Johnny Morrison, Keith McGrew, Chip Lockhart, Mike Kirk, Shane Thomasson, Rodney Rankin, Gene West, Jonathan Caldwell, Scott Barton, Jerry Pittman, Andy Koger, Brian Hargis, Jamie Wells, Rob Lewis, Tim Newsom, Brad Bradford, Brian Janeway, Reuben Prince , Jon Calhoun, Dale Underwood, Donny Pemberton, Michael Hogwood, Patrick Evans, Matt Renfro, Kevin Tipton, Brian White, Kevin Anderson, Charles Rollins, Jason Evans, Bodine Willis, Scott Stevens, Jason Lawhorn, Tim Rash, Billy Poe, Davy Graham, Jason Privett, T. J. Gentle, Jacob Dawson, David Dane, Jamie Thomas, Kevin Matthews, Scott Davis, Joseph Colley, Mark Moreland, William Griffith, Billy Skinner, Steven Borque, David West, David Brewer, David Wells

Tournament Schedule/Results

Day Date Time # Matchup Location
Friday Nov 9 7:30 PM Oneida 15, Cloudland 0
Friday Nov 9 7:30 PM Knoxville Webb 41, Chattanooga City 0
Friday Nov 9 7:30 PM Celina 35, Friendship Christian 0
Friday Nov 9 7:30 PM FRA 29, Harpeth 0
Friday Nov 9 7:30 PM DCA 35, East Robertson 6
Friday Nov 9 7:30 PM Trousdale Co. 38, Monterey 0
Friday Nov 9 7:30 PM Greenback 16, South Pittsburg 7
Friday Nov 9 7:30 PM Coalfield 12, Unaka 0
Friday Nov 9 7:30 PM Mt. Pleasant 14, Moore Co. 7
Friday Nov 9 7:30 PM Richland 21, Spring Hill 20
Friday Nov 9 7:30 PM Hollow Rock-Bruceton 12, Greenfield 7
Friday Nov 9 7:30 PM FACS 6, USJ 0
Friday Nov 9 7:30 PM Bishop Byrne 41, Middleton 0
Friday Nov 9 7:30 PM Halls 18, West Carroll 14
Friday Nov 9 7:30 PM Columbia Academy 13, Forrest 9
Friday Nov 9 7:30 PM Wayne Co. 42, Huntland 6
Friday Nov 16 7:30 PM Knoxville Webb 33, Oneida 0
Friday Nov 16 7:30 PM FRA 21, Celina 13
Friday Nov 16 7:30 PM Trousdale Co. 52, DCA 6
Friday Nov 16 7:30 PM Coalfield 15, Greenback 0
Friday Nov 16 7:30 PM Mt. Pleasant 14, Richland 7
Friday Nov 16 7:30 PM Hollow Rock-Bruceton 44, FACS 9
Friday Nov 16 7:30 PM Halls 14, Bishop Byrne 13
Friday Nov 16 7:30 PM Wayne Co. 37, Columbia Academy 0
Friday Nov 23 7:30 PM FRA 28, Knoxville Webb 24
Friday Nov 23 7:30 PM Trousdale Co. 35, Coalfield 0
Friday Nov 23 7:30 PM Hollow Rock-Bruceton 20, Mt. Pleasant 12
Friday Nov 23 7:30 PM Wayne Co. 20, Halls 14
Friday Nov 30 7:30 PM Trousdale Co. 18, FRA 14
Friday Nov 30 7:30 PM Hollow Rock-Bruceton 30, Wayne Co. 0
Saturday Dec 8 12:00 PM Trousdale Co. 14, Hollow Rock-Bruceton 7 Clinic Bowl @ Vanderbilt

Participating Schools

Bishop Byrne
Clay Co.
Cloudland
Coalfield
Columbia Academy
DCA
East Robertson
FACS
FRA
Forrest
Friendship Christian
Greenback
Greenfield
Halls
Harpeth
Hollow Rock-Bruceton
Huntland
Knoxville Webb
Middleton
Monterey
Moore Co.
Mt. Pleasant
Oneida
Richland
South Pittsburg
Spring Hill
Trousdale Co.
USJ
Unaka
Wayne Co.
West Carroll

See something wrong or out of place?

ADS BY GOOGLE