Regional Quarterfinals |
Regional Semifinals |
Regional Finals |
Sectionals |
State Qualifiers |
D1 #1 |
94
David Crockett
|
|
Fri. Feb. 23 7:00 PM Higher Seed
|
D2 #4 |
30
Claiborne
|
|
63
David Crockett
|
Mon. Feb. 26 6:00 PM Claiborne H.S.
|
66
Greeneville
|
|
71
Greeneville
|
Wed. Feb. 28 7:00 PM Claiborne H.S.
|
59
Elizabethton
|
|
|
|
D2 #2 |
75
Greeneville
|
|
Fri. Feb. 23 7:00 PM Higher Seed
|
D1 #3 |
67
Tennessee
|
|
D2 #1 |
50
Volunteer
|
|
Fri. Feb. 23 7:00 PM Higher Seed
|
D1 #4 |
43
Unicoi Co.
|
|
53
Volunteer
|
Mon. Feb. 26 7:30 PM Claiborne H.S.
|
56
Elizabethton
|
|
60
Greeneville
(20-11)
|
OT
Sat. Mar. 2 7:00 PM
|
56
Northview Aca.
(23-8)
|
|
Greeneville
|
D1 #2 |
63
Elizabethton
|
|
Fri. Feb. 23 7:00 PM Higher Seed
|
D2 #3 |
44
Grainger
|
|
D3 #1 |
71
Northview Aca.
|
|
Fri. Feb. 23 7:00 PM Higher Seed
|
D4 #4 |
51
Union Co.
|
|
63
Northview Aca.
|
Mon. Feb. 26 Northview Aca.
|
48
Fulton
|
|
47
Northview Aca.
|
Wed. Feb. 28 7:00 PM Northview Aca.
|
49
Cocke Co.
|
|
D4 #2 |
35
Clinton
|
|
Fri. Feb. 23 7:00 PM Higher Seed
|
D3 #3 |
42
Fulton
|
|
D4 #1 |
39
Anderson Co.
|
|
Fri. Feb. 23 7:00 PM Higher Seed
|
D3 #4 |
47
Seymour
|
|
39
Seymour
|
Mon. Feb. 26 Northview Aca.
|
58
Cocke Co.
|
|
58
Cocke Co.
(27-8)
|
2OT
Sat. Mar. 2 7:00 PM
|
53
Elizabethton
(15-18)
|
|
Cocke Co.
|
D3 #2 |
60
Cocke Co.
|
|
Fri. Feb. 23 7:00 PM Higher Seed
|
D4 #3 |
33
Cumberland Gap
|
|
D5 #1 |
76
Heritage
|
|
Fri. Feb. 23 7:00 PM Higher Seed
|
D6 #4 |
18
Hixson
|
|
65
Heritage
|
Mon. Feb. 26 6:00 PM East Ridge H.S.
|
48
Soddy Daisy
|
|
55
Heritage
|
Wed. Feb. 28 7:00 PM East Ridge H.S.
|
45
Signal Mountain
|
|
D6 #2 |
61
Soddy Daisy
|
|
Fri. Feb. 23 7:00 PM Higher Seed
|
D5 #3 |
52
South-Doyle
|
|
D6 #1 |
56
Signal Mountain
|
|
Fri. Feb. 23 7:00 PM Higher Seed
|
D5 #4 |
35
Loudon
|
|
57
Signal Mountain
|
Mon. Feb. 26 7:30 PM East Ridge H.S.
|
27
Lenoir City
|
|
63
Heritage
(29-3)
|
Sat. Mar. 2 7:00 PM
|
62
White Co.
(31-3)
|
|
Heritage
|
D5 #2 |
73
Lenoir City
|
|
Fri. Feb. 23 7:00 PM Higher Seed
|
D6 #3 |
48
Red Bank
|
|
D7 #1 |
67
White Co.
|
|
Fri. Feb. 23 7:00 PM Higher Seed
|
D8 #4 |
39
Marshall Co.
|
|
56
White Co.
|
Mon. Feb. 26 6:00 PM Tullahoma H.S.
|
48
Stone Memorial
|
|
45
White Co.
|
Wed. Feb. 28 7:00 PM Tullahoma H.S.
|
52
Upperman
|
|
D8 #2 |
40
Murf. Central
|
|
Fri. Feb. 23 7:00 PM Higher Seed
|
D7 #3 |
46
Stone Memorial
|
|
D8 #1 |
37
Tullahoma
|
|
Fri. Feb. 23 7:00 PM Higher Seed
|
D7 #4 |
48
Upperman
|
|
53
Upperman
|
Mon. Feb. 26 7:30 PM Tullahoma H.S.
|
26
Lawrence Co.
|
|
41
Upperman
(27-6)
|
Sat. Mar. 2 7:00 PM
|
22
Signal Mountain
(22-7)
|
|
Upperman
|
D7 #2 |
52
Livingston Academy
|
|
Fri. Feb. 23 7:00 PM Higher Seed
|
D8 #3 |
57
Lawrence Co.
|
|
|
|
|