Region Semifinals/Consolation |
Region Final/Consolation |
Sectional Series |
State Qualifiers |
D1 #1 |
16
Univ. School - JC
|
|
Game 1
Fri. May. 12 Dist. 1 Champion
|
D2 #2 |
0
Washburn
|
|
13
Univ. School - JC
|
Reg. 1 Championship
Game 25
Sat. May. 13 12 PM Dist. 1 Champion
|
1
Hancock Co.
|
|
2
Univ. School - JC
|
G1: GB 4-3; G2: US 6-4; G3: US 11-8
Game 41
Thu. May. 18 5 PM Sullivan East H.S.
|
1
Greenback
|
|
Univ. School - JC
|
D2 #1 |
11
Hancock Co.
|
|
Game 2
Fri. May. 12 4 PM Thomas Stadium
|
D1 #2 |
8
North Greene
|
|
|
8
Greenback
|
Reg. 2 Consolation
Game 26
Thu. May. 11 6 PM Dist. 3 Champion
|
7
Oakdale
|
|
|
4
Oakdale
|
|
Game 17
Thu. May. 11 3 PM Dist. 3 Champion
|
|
2
Oneida
|
|
D3 #1 |
4
Coalfield
|
|
Game 3
Wed. May. 10 Dist. 3 Champion
|
D4 #2 |
3
Oakdale
|
|
6
Coalfield
|
Reg. 2 Championship
Game 27
Thu. May. 11 12 PM Dist. 3 Champion
|
0
Greenback
|
|
2
Coalfield
(23-9)
|
G1: C 11-5; G2: C 14-1
Game 42
Wed. May. 17 3 PM
|
0
North Greene
|
|
Coalfield
|
D4 #1 |
10
Greenback
|
|
Game 4
Wed. May. 10 Dist. 3 Champion
|
D3 #2 |
0
Oneida
|
|
|
3
Hancock Co.
|
Reg. 1 Consolation
Game 28
Sat. May. 13 6 PM Dist. 1 Champion
|
20
North Greene
|
|
|
2
Washburn
|
|
Game 18
Sat. May. 13 3 PM Dist. 1 Champion
|
|
5
North Greene
|
|
D5 #1 |
2
Lookout Valley
|
|
Game 5
Fri. May. 12 5 PM Lookout Valley H.S.
|
D6 #2 |
1
Whitwell
|
|
3
Lookout Valley
|
Reg. 3 Championship
Game 29
Sat. May. 13 12 PM Lookout Valley H.S.
|
17
South Pittsburg
|
|
0
South Pittsburg
|
G1: ER 7-0 (Forfeit); G2: ER 9-8
Game 43
Wed. May. 17 5 PM
|
2
East Robertson
|
|
East Robertson
|
D6 #1 |
7
South Pittsburg
|
|
Game 6
Fri. May. 12 8 PM Lookout Valley H.S.
|
D5 #2 |
1
Sale Creek
|
|
|
East Robertson
|
Reg. 4 Consolation
Game 30
Sat. May. 13 6 PM Dist. 7 Champion
|
Gordonsville
|
|
|
Gordonsville
|
|
Game 19
Sat. May. 13 3 PM Dist. 7 Champion
|
|
Clay Co.
|
|
D7 #1 |
7
Gordonsville
|
|
Game 7
Thu. May. 11 Dist. 7 Champion
|
D8 #2 |
13
Jo Byrns
|
|
6
Jo Byrns
|
Reg. 4 Championship
Game 31
Sat. May. 13 12 PM Dist. 7 Champion
|
4
East Robertson
|
|
2
Jo Byrns
|
G1: JB 5-2; G2: JB 10-0
Game 44
Wed. May. 17
|
0
Lookout Valley
|
|
Jo Byrns
|
D8 #1 |
12
East Robertson
|
|
Game 8
Thu. May. 11 Dist. 7 Champion
|
D7 #2 |
0
Clay Co.
|
|
|
16
Lookout Valley
|
Reg. 3 Consolation
Game 32
Sat. May. 13 6 PM Lookout Valley H.S.
|
6
Whitwell
|
|
|
6
Whitwell
|
|
Game 20
Sat. May. 13 3 PM Lookout Valley H.S.
|
|
2
Sale Creek
|
|
D9 #1 |
10
Eagleville
|
|
Game 9
Sat. May. 13 1 PM Eagleville H.S.
|
D10 #2 |
0
Wayne Co.
|
|
11
Eagleville
|
Reg. 5 Championship
Game 33
Sat. May. 13 5 PM Eagleville H.S.
|
4
Moore Co.
|
|
2
Eagleville
|
G1: Eagle 8-4; G2: Eagle 15-0
Game 45
Thu. May. 18 4:30 PM
|
0
Hollow Rock-Bruceton
|
|
Eagleville
|
D10 #1 |
2
Richland
|
|
Game 10
Sat. May. 13 3 PM Eagleville H.S.
|
D9 #2 |
9
Moore Co.
|
|
|
Hollow Rock-Bruceton
|
Reg. 6 Consolation
Game 34
Tue. May. 16 McKenzie H.S.
|
Frank Hughes
|
|
|
8
Frank Hughes
|
|
Game 21
Tue. May. 16 McKenzie H.S.
|
|
7
Houston Co.
|
|
D11 #1 |
14
McKenzie
|
|
Game 11
Fri. May. 12 5 PM McKenzie H.S.
|
D12 #2 |
3
Frank Hughes
|
|
9
McKenzie
|
Reg. 6 Championship
Game 35
Sat. May. 13 12 PM McKenzie H.S.
|
2
Hollow Rock-Bruceton
|
|
2
McKenzie
(22-6)
|
G1: Mc 5-2; G2: Mc 12-6
Game 46
Thu. May. 18 5 PM
|
0
Richland
|
|
McKenzie
|
D12 #1 |
12
Hollow Rock-Bruceton
(16-9)
|
|
Game 12
Fri. May. 12 2 PM McKenzie H.S.
|
D11 #2 |
2
Houston Co.
|
|
|
4
Moore Co.
|
Reg. 5 Consolation
Game 36
Sun. May. 14 6 PM Eagleville H.S.
|
5
Richland
|
|
|
1
Wayne Co.
|
|
Game 22
Sun. May. 14 4 PM Eagleville H.S.
|
|
6
Richland
|
|
D13 #1 |
1
Bradford
|
|
Game 13
Fri. May. 12 5 PM Bradford H.S.
|
D14 #2 |
0
Halls
|
|
2
Bradford
|
Reg. 7 Championship
Game 37
Sat. May. 13 11 AM Bradford H.S.
|
9
Peabody
|
|
2
Peabody
(30-3)
|
G1: Pea 16-0; G2: Pea 16-0
Game 47
Wed. May. 17 4 PM
|
0
M. Middle College
|
|
Peabody
|
D14 #1 |
10
Peabody
|
|
Game 14
Fri. May. 12 2 PM Bradford H.S.
|
D13 #2 |
0
Dresden
|
|
|
19
M. Middle College
|
Reg. 8 Consolation
Game 38
Mon. May. 15 6 PM Lakeland Prep
|
1
MASE
|
|
|
8
M. School of Excellence
|
|
Game 23
Mon. May. 15 4 PM Lakeland Prep
|
|
5
MASE
|
|
D15 #1 |
M. Middle College
|
|
Game 15
Fri. May. 12 Lakeland Prep
|
D16 #2 |
M. School of Excellence
|
|
0
M. Middle College
|
Reg. 8 Championship
Game 39
Sat. May. 13 12 PM Lakeland Prep
|
15
Lakeland Prep
|
|
0
Lakeland Prep
|
G1: Brad 13-3; G2: Brad 8-4
Game 48
Wed. May. 17 4 PM
|
2
Bradford
(23-10)
|
|
Bradford
|
D16 #1 |
Lakeland Prep
|
|
Game 16
Fri. May. 12 Lakeland Prep
|
D15 #2 |
MASE
|
|
|
11
Bradford
|
Reg. 7 Consolation
Game 40
Sat. May. 13 5 PM Bradford H.S.
|
8
Halls
|
|
|
5
Halls
|
|
Game 24
Sat. May. 13 2 PM Bradford H.S.
|
|
3
Dresden
|
|