Regional Quarterfinals |
Regional Semifinals |
Regional Finals |
Sectionals |
State Qualifiers |
D1 #1 |
76
North Greene
|
|
Fri. Feb. 28 7:00 PM
|
D2 #4 |
44
Hancock Co.
|
|
62
North Greene
|
Mon. Mar. 2 6:00 PM Walters State CC
|
41
Unaka
|
|
45
North Greene
|
Wed. Mar. 4 7:00 PM Walters State CC
|
41
Cloudland
|
|
|
|
D2 #2 |
27
Greenback
|
|
Fri. Feb. 28 7:00 PM
|
D1 #3 |
49
Unaka
|
|
D2 #1 |
66
Cosby
|
|
Fri. Feb. 28 7:00 PM
|
D1 #4 |
38
Hampton
|
|
28
Cosby
|
Mon. Mar. 2 7:30 PM Walters State CC
|
47
Cloudland
|
|
69
North Greene
(27-8)
|
Sat. Mar. 7 7:00 PM
|
45
Wartburg Central
(26-5)
|
|
North Greene
|
D1 #2 |
51
Cloudland
|
|
Fri. Feb. 28 5:00 PM
|
D2 #3 |
30
Washburn
|
|
D3 #1 |
84
Oneida
|
|
Fri. Feb. 28 7:00 PM
|
D4 #4 |
37
CSAS
|
|
56
Oneida
|
Mon. Mar. 2 6:00 PM CSAS
|
41
Midway
|
|
51
Oneida
|
Wed. Mar. 4 7:00 PM CSAS
|
32
Wartburg Central
|
|
D4 #2 |
44
Lookout Valley
|
|
Fri. Feb. 28 7:00 PM
|
D3 #3 |
53
Midway
|
|
D4 #1 |
55
Tellico Plains
|
|
Fri. Feb. 28 7:00 PM
|
D3 #4 |
26
Sunbright
|
|
48
Tellico Plains
|
Mon. Mar. 2 7:30 PM CSAS
|
53
Wartburg Central
|
|
43
Oneida
(28-6)
|
Sat. Mar. 7 7:00 PM
|
41
Cloudland
(25-6)
|
|
Oneida
|
D3 #2 |
82
Wartburg Central
|
|
Fri. Feb. 28 7:00 PM
|
D4 #3 |
39
Sale Creek
|
|
D5 #1 |
67
Whitwell
|
|
Fri. Feb. 28 7:00 PM
|
D6 #4 |
71
Trousdale Co.
|
|
50
Trousdale Co.
|
Mon. Mar. 2 6:00 PM Livingston Aca.
|
64
Pickett Co.
|
|
45
Pickett Co.
|
Wed. Mar. 4 7:00 PM Livingston Aca.
|
63
Clarkrange
|
|
D6 #2 |
68
Pickett Co.
|
|
Fri. Feb. 28 7:00 PM
|
D5 #3 |
25
South Pittsburg
|
|
D6 #1 |
2
Clarkrange
|
|
Forfeit
Fri. Feb. 28 7:00 PM
|
D5 #4 |
0
Richard Hardy
|
|
63
Clarkrange
|
Mon. Mar. 2 7:30 PM Livingston Aca.
|
39
Red Boiling Springs
|
|
70
Clarkrange
(30-4)
|
Sat. Mar. 7 7:00 PM
|
21
Moore Co.
(20-14)
|
|
Clarkrange
|
D5 #2 |
45
Van Buren
|
|
Fri. Feb. 28 7:00 PM
|
D6 #3 |
62
Red Boiling Springs
|
|
D7 #1 |
29
LEAD Academy
|
|
Fri. Feb. 28 7:00 PM
|
D8 #4 |
41
Fayetteville
|
|
32
Fayetteville
|
Mon. Mar. 2 6:00 PM Eagleville H.S.
|
47
Moore Co.
|
|
34
Moore Co.
|
Wed. Mar. 4 7:00 PM Eagleville H.S.
|
43
Eagleville
|
|
D8 #2 |
61
Moore Co.
|
|
Fri. Feb. 28 7:00 PM
|
D7 #3 |
25
STEM Prep Academy
|
|
D8 #1 |
60
Huntland
|
|
Fri. Feb. 28 7:00 PM
|
D7 #4 |
21
KIPP Nashville
|
|
44
Huntland
|
Mon. Mar. 2 7:30 PM Eagleville H.S.
|
63
Eagleville
|
|
42
Eagleville
(19-15)
|
OT
Sat. Mar. 7 7:00 PM
|
45
Pickett Co.
(28-4)
|
|
Pickett Co.
|
D7 #2 |
39
Merrol Hyde
|
|
Fri. Feb. 28 7:00 PM
|
D8 #3 |
71
Eagleville
|
|
|
|
|