2018 Class AA Region Girls' Soccer Tournament Bracket

October 16 - October 20, 2018
Scroll horizontally to view entire bracket.
Regional Semifinals Regional Finals Sectionals State Qualifiers
D1 W
9
 Greeneville
Tue. Oct. 16
D2 R-Up
0
 Sevier Co.
0
 Greeneville
Thu. Oct. 18
1
 Seymour
D2 W
3
 Seymour
Tue. Oct. 16
D1 R-Up
0
 Elizabethton
5
 Seymour (16-3)
Sat. Oct. 20
0
 Knoxville Central
Seymour  
D3 W
1
 Gibbs
Wed. Oct. 17
D4 R-Up
2
 Knoxville Central
1
 Knoxville Central
Thu. Oct. 18
8
 Knoxville Catholic
D4 W
3
 Knoxville Catholic
Tue. Oct. 16
D3 R-Up
0
 Grainger
1
 Knoxville Catholic (18-2)
Sat. Oct. 20
2
 Greeneville
Greeneville  
D5 W
2
 Anderson Co.
Tue. Oct. 16
D6 R-Up
1
 Cumberland Co.
1
 Anderson Co.
Thu. Oct. 18
0
 Scott
D6 W
1
 Livingston Academy
Tue. Oct. 16 6:00 PM
D5 R-Up
2
 Scott
0
 Anderson Co.
Sat. Oct. 20
2
 East Hamilton (8-12-1)
East Hamilton  
D7 W
5
 East Hamilton
Tue. Oct. 16
D8 R-Up
0
 Hixson
1
 East Hamilton
Thu. Oct. 18
2
 McMinn Central
D8 W
2
 Sequatchie Co.
Wed. Oct. 17 4:00 PM
D7 R-Up
6
 McMinn Central
5
 McMinn Central
Sat. Oct. 20
0
 Scott
McMinn Central  
D9 W
4
 Beech
Tue. Oct. 16
D10 R-Up
0
 MLK
4
 Beech
Thu. Oct. 18 7:00 PM
3
 White House
D10 W
4
 Hume-Fogg
Tue. Oct. 16
D9 R-Up
5
 White House
4
 Beech
Sat. Oct. 20 7:00 PM
3
 Sycamore
Beech  
D11 W
9
 Nolensville
Tue. Oct. 16
D12 R-Up
0
 Fairview
2
 Nolensville
Thu. Oct. 18
1
 Sycamore
D12 W
3
 Sycamore
Tue. Oct. 16
D11 R-Up
2
 Page
4
 Nolensville
Sat. Oct. 20
0
 White House (10-9-3)
Nolensville  
D13 W
7
 Chester Co.
Tue. Oct. 16
D14 R-Up
0
 Crockett Co.
1
 Chester Co.
Thu. Oct. 18
2
 South Gibson
D14 W
6
 South Gibson
Tue. Oct. 16
D13 R-Up
0
 Jackson North Side
9
 South Gibson (16-2)
Sat. Oct. 20
0
 Fayette Ware
South Gibson  
D15 W
12
 Covington
Mon. Oct. 15 5:00 PM
D16 R-Up
1
 Craigmont
10
 Covington
Thu. Oct. 18
1
 Fayette Ware
D16 W
1
 Kirby
Tue. Oct. 16
D15 R-Up
5
 Fayette Ware
5
 Covington
Sat. Oct. 20
2
 Chester Co. (12-4)
Covington  

Notes:
If a district winner from a district that is to host the regional finals is defeated, the district runner-up from that district shall host the regional finals. (Example: If it is district 2's time to host the region and the district 2 winner is defeated, the district 2 runner-up (provided that team wins) shall host the regional finals. If both teams from district 2 are defeated in the regional semi-final games, the district 1 winner shall host the regional finals.)

ADS BY GOOGLE