2018 Class AA Region Girls' Volleyball Tournament Bracket

October 8 - October 11, 2018
Scroll horizontally to view entire bracket.
Regional Semifinals Regional Finals Sectionals State Qualifiers
D1 W
3
 Sullivan South
25-12, 25-11, 25-19
Tue. Oct. 9
Greeneville H.S.
D2 R-Up
0
 Northview Academy
3
 Sullivan South
25-23, 25-23, 25-10
Tue. Oct. 9
Greeneville H.S.
0
 Greeneville
D2 W
3
 Greeneville
Tue. Oct. 9
Greeneville H.S.
D1 R-Up
2
 Elizabethton
3
 Sullivan South
25-15, 20-25, 23-25, 25-20, 15-9
Thu. Oct. 11 7:00 PM
2
 Anderson Co.
Sullivan South  
D3 W
3
 Knoxville Catholic
Tue. Oct. 9
Anderson Co. H.S.
D4 R-Up
0
 Gibbs
3
 Knoxville Catholic
Tue. Oct. 9
Anderson Co. H.S.
0
 Anderson Co.
D4 W
3
 Anderson Co.
25-17, 25-19, 19-25, 25-20
Tue. Oct. 9
Anderson Co. H.S.
D3 R-Up
1
 Alcoa
3
 Knoxville Catholic
25-17, 25-14, 25-12
Thu. Oct. 11 7:00 PM
0
 Greeneville
Knoxville Catholic  
D5 W
0
 Kingston
25-21, 25-17, 25-17
Tue. Oct. 9 5:00 PM
East Hamilton H.S.
D6 R-Up
3
 Hixson
0
 Hixson
25-15, 25-15, 25-5
Tue. Oct. 9 7:00 PM
East Hamilton H.S.
3
 East Hamilton
D6 W
3
 East Hamilton
25-12, 25-18, 25-12
Tue. Oct. 9 6:00 PM
East Hamilton H.S.
D5 R-Up
0
 Sequoyah
3
 East Hamilton
Thu. Oct. 11 7:00 PM
0
 Red Bank
East Hamilton  
D7 W
3
 Red Bank
25-19, 20-25, 25-9, 20-25, 15-11
Tue. Oct. 9 5:30 PM
Upperman H.S.
D8 R-Up
2
 Livingston Academy
0
 Red Bank
25-15, 25-13, 26-24
Tue. Oct. 9 7:00 PM
Upperman H.S.
3
 Upperman
D8 W
3
 Upperman
25-12, 25-9, 25-7
Tue. Oct. 9 4:00 PM
Upperman H.S.
D7 R-Up
0
 Signal Mountain
3
 Upperman
25-23, 13-25, 25-18, 25-23
Thu. Oct. 11 6:00 PM
1
 Hixson
Upperman  
D9 W
3
 Nolensville
Mon. Oct. 8
Hume-Fogg H.S.
D10 R-Up
0
 East Nashville
3
 Nolensville
Mon. Oct. 8 7:00 PM
Hume-Fogg H.S.
2
 Hume-Fogg
D10 W  Hume-Fogg
Mon. Oct. 8
Hume-Fogg H.S.
D9 R-Up  Spring Hill
0
 Nolensville
Thu. Oct. 11 7:00 PM
3
 Camden
Camden  
D11 W
3
 Portland
Tue. Oct. 9 6:00 PM
Camden Central H.S.
D12 R-Up
0
 Fairview
3
 Portland
25-17, 11-25, 25-21, 25-21
Tue. Oct. 9 7:30 PM
Camden Central H.S.
1
 Camden
D12 W
3
 Camden
Tue. Oct. 9 4:30 PM
Camden Central H.S.
D11 R-Up
0
 White House Heritage
3
 Portland
26-24, 25-21, 25-23
Thu. Oct. 11 7:00 PM
0
 Hume-Fogg
Portland  
D13 W
3
 Jackson South Side
25-19, 25-10, 25-10
Tue. Oct. 9 6:30 PM
Crockett Co. H.S.
D14 R-Up
0
 Dyersburg
3
 Jackson South Side
25-11, 9-25, 26-24, 25-15
Tue. Oct. 9 8:00 PM
Crockett Co. H.S.
1
 Chester Co.
D14 W
2
 Crockett Co.
25-21, 12-25, 26-24, 22-25, 16-14
Tue. Oct. 9 5:00 PM
Crockett Co. H.S.
D13 R-Up
3
 Chester Co.
3
 Jackson South Side
25-9, 25-17, 25-10
Thu. Oct. 11 7:00 PM
0
 Covington
Jackson South Side  
D15 W  Covington
Mon. Oct. 8
D16 R-Up  Wooddale
0
 Covington
Tue. Oct. 9
3
 Ripley
D16 W  Kirby
Mon. Oct. 8
D15 R-Up  Ripley
0
 Ripley
25-18, 25-10, 25-14
Thu. Oct. 11 7:00 PM
3
 Chester Co.
Chester Co.  

Notes:
All Times are Local Time

ADS BY GOOGLE