2018 Class A Region Girls' Volleyball Tournament Bracket

October 8 - October 11, 2018
Scroll horizontally to view entire bracket.
Regional Semifinals Regional Finals Sectionals State Qualifiers
D1 W
3
 South Greene
25-9, 25-23, 25-15
Tue. Oct. 9 5:00 PM
Gatlinburg-Pittman H.S.
D2 R-Up
0
 Berean Christian
3
 South Greene
Tue. Oct. 9 8:00 PM
Gatlinburg-Pittman H.S.
1
 Gatlinburg-Pittman
D2 W
3
 Gatlinburg-Pittman
Tue. Oct. 9 6:30 PM
Gatlinburg-Pittman H.S.
D1 R-Up
1
 North Greene
3
 South Greene
Thu. Oct. 11 7:00 PM
0
 Copper Basin
South Greene  
D3 W
2
 Van Buren
Mon. Oct. 8 6:45 PM
Copper Basin H.S.
D4 R-Up
3
 Polk Co.
3
 Polk Co.
Tue. Oct. 9 5:00 PM
Copper Basin H.S.
2
 Copper Basin
D4 W
3
 Copper Basin
Mon. Oct. 8 5:00 PM
Copper Basin H.S.
D3 R-Up
2
 Bledsoe Co.
0
 Polk Co.
Thu. Oct. 11 7:00 PM
3
 Gatlinburg-Pittman
Gatlinburg-Pittman  
D5 W
3
 Sale Creek
Mon. Oct. 8
D6 R-Up
0
 Community
3
 Sale Creek
25-17, 21-25, 25-17, 25-20
Tue. Oct. 9
1
 Columbia Academy
D6 W
3
 Columbia Academy
Mon. Oct. 8
D5 R-Up
0
 Marion Co.
3
 Sale Creek
Thu. Oct. 11 7:00 PM
0
 East Robertson
Sale Creek  
D7 W
3
 Watertown
Tue. Oct. 9
East Robertson H.S.
D8 R-Up
0
 Merrol Hyde
3
 Watertown
Tue. Oct. 9
East Robertson H.S.
0
 East Robertson
D8 W
3
 East Robertson
Tue. Oct. 9
East Robertson H.S.
D7 R-Up
2
 Clay Co.
3
 Watertown
28-26, 25-14, 25-27, 25-22
Thu. Oct. 11 7:00 PM
1
 Columbia Academy
Watertown  
D9 W
0
 Jo Byrns
25-18, 25-18, 27-25
Tue. Oct. 9
Hickman Co. H.S.
D10 R-Up
3
 Harpeth
0
 Harpeth
Tue. Oct. 9
Hickman Co. H.S.
3
 Hickman Co.
D10 W
3
 Hickman Co.
Tue. Oct. 9
Hickman Co. H.S.
D9 R-Up
0
 Waverly
3
 Hickman Co.
Thu. Oct. 11 7:00 PM
0
 Summertown
Hickman Co.  
D11 W
3
 Loretto
Tue. Oct. 9 5:30 PM
Trinity Christian Aca.
D12 R-Up
0
 Middleton
3
 Loretto
20-25, 25-22, 19-25, 25-23, 15-9
Tue. Oct. 9 7:00 PM
Trinity Christian Aca.
2
 Summertown
D12 W
0
 Trinity Christian
25-23, 25-12, 25-23
Tue. Oct. 9 4:00 PM
Trinity Christian Aca.
D11 R-Up
3
 Summertown
3
 Loretto
Thu. Oct. 11 7:00 PM
0
 Harpeth
Loretto  
D13 W
3
 Halls
Mon. Oct. 8 5:30 PM
City University
D14 R-Up
0
 Memphis City Univ.
3
 Halls
Mon. Oct. 8 6:30 PM
City University
0
 Memphis East
D14 W
3
 Memphis East
Mon. Oct. 8 4:30 PM
City University
D13 R-Up
1
 Peabody
3
 Halls
Thu. Oct. 11 7:00 PM
0
 M. Sch. of Excellence
Halls  
D15 W  Memphis Middle College
Mon. Oct. 8
D16 R-Up  Fairley
3
 Memphis Middle College
Tue. Oct. 9
0
 M. Sch. of Excellence
D16 W  M. Sch. of Excellence
Mon. Oct. 8
D15 R-Up  Booker T. Washington
2
 Memphis Middle College
Thu. Oct. 11 7:00 PM
3
 Memphis East
Memphis East  

Notes:
All Times are Local Time

ADS BY GOOGLE