2017 Class AA Region Girls' Volleyball Tournament Bracket

October 9 - October 12, 2017
Scroll horizontally to view entire bracket.
Regional Semifinals Regional Finals Sectionals State Qualifiers
D1 W
3
 Sullivan South
Tue. Oct. 10 4:00 PM
Sullivan South H.S.
D2 R-Up
0
 Seymour
3
 Sullivan South
Tue. Oct. 10 7:00 PM
Sullivan South H.S.
1
 Elizabethton
D2 W
0
 Greeneville
Tue. Oct. 10 5:30 PM
Sullivan South H.S.
D1 R-Up
3
 Elizabethton
3
 Sullivan South
27-25, 25-19, 26-24
Thu. Oct. 12 7:00 PM
0
 Anderson Co.
Sullivan South  
D3 W
3
 Knoxville Catholic
25-2, 25-6, 25-13
Mon. Oct. 9
D4 R-Up
0
 Gibbs
3
 Knoxville Catholic
25-18, 25-8, 25-13
Tue. Oct. 10
0
 Anderson Co.
D4 W
3
 Anderson Co.
25-14, 25-16, 25-18
Mon. Oct. 9
D3 R-Up
0
 Knoxville Carter
3
 Knoxville Catholic
25-13, 26-24, 25-12
Thu. Oct. 12 7:00 PM
0
 Elizabethton
Knoxville Catholic  
D5 W  Kingston
Mon. Oct. 9 5:00 PM
Kingston H.S.
D6 R-Up  Hixson
0
 Hixson
Mon. Oct. 9 7:00 PM
Kingston H.S.
3
 East Hamilton
D6 W
3
 East Hamilton
Mon. Oct. 9 6:00 PM
Kingston H.S.
D5 R-Up
0
 Loudon
3
 East Hamilton
Thu. Oct. 12 7:00 PM
0
 Upperman
East Hamilton  
D7 W  Signal Mountain (38-7)
Tue. Oct. 10
Signal Mountain H.S.
D8 R-Up  Livingston Academy
3
 Signal Mountain
25-17, 27-25, 25-21
Tue. Oct. 10
Signal Mountain H.S.
0
 Upperman
D8 W  Upperman
Tue. Oct. 10
Signal Mountain H.S.
D7 R-Up  Red Bank (19-19)
3
 Signal Mountain
25-13, 25-15, 25-14
Thu. Oct. 12 7:00 PM
0
 Hixson
Signal Mountain  
D9 W
3
 Nolensville
Tue. Oct. 10 5:00 PM
Nolensville H.S.
D10 R-Up
0
 MLK
 Nolensville
Tue. Oct. 10 7:30 PM
Nolensville H.S.
 Hume-Fogg
D10 W  Hume-Fogg
Tue. Oct. 10 6:15 PM
Nolensville H.S.
D9 R-Up  Murfreesboro Central
1
 Hume-Fogg
Thu. Oct. 12 7:00 PM
3
 Camden
Camden  
D11 W
3
 Portland
25-17, 25-18, 25-10
Tue. Oct. 10 4:30 PM
Portland H.S.
D12 R-Up
0
 Creek Wood
3
 Portland
25-8, 25-21, 25-20
Tue. Oct. 10 7:30 PM
Portland H.S.
0
 Camden
D12 W
3
 Camden (32-4)
25-15, 25-14, 25-15
Tue. Oct. 10 6:00 PM
Portland H.S.
D11 R-Up
0
 White House Heritage
3
 Portland
26-24, 25-14, 25-21
Thu. Oct. 12 7:00 PM
0
 Nolensville
Portland  
D13 W
3
 Jackson South Side
25-18, 25-23, 16-25, 18-25, 15-10
Tue. Oct. 10 6:30 PM
J. South Side H.S.
D14 R-Up
2
 Crockett Co.
1
 Jackson South Side
Tue. Oct. 10 8:00 PM
J. South Side H.S.
3
 Dyersburg
D14 W
3
 Dyersburg
25-18, 25-21, 25-20
Tue. Oct. 10 5:00 PM
J. South Side H.S.
D13 R-Up
0
 Chester Co.
3
 Dyersburg
25-13, 25-22, 25-17
Thu. Oct. 12 7:00 PM
0
 Ripley
Dyersburg  
D15 W  Millington
Mon. Oct. 9
D16 R-Up  Raleigh Egypt
 Millington
Tue. Oct. 10
 Ripley
D16 W  MLK Prep
Mon. Oct. 9
D15 R-Up  Ripley
1
 Millington
25-23, 25-21, 25-12
Thu. Oct. 12 7:00 PM
3
 Jackson South Side
Jackson South Side  

Notes:
All Times are Local Time

ADS BY GOOGLE