2018 Class AA Region Girls' Softball Tournament Bracket

May 14 - May 18, 2018
Scroll horizontally to view entire bracket.
Regional Semifinals Regional Finals Sectionals State Qualifiers
D1 W
9
 Elizabethton (24-13)
Mon. May. 14
D2 R-up
5
 Grainger
1
 Elizabethton
Wed. May. 16
5
 Unicoi Co.
D2 W
6
 Greeneville
Mon. May. 14
D1 R-up
8
 Unicoi Co. (36-9)
1
 Unicoi Co.
Sat. May. 19 1:00 PM
4
 Kingston
Kingston  
D3 W
10
 Gibbs (35-8)
Mon. May. 14
D4 R-up
0
 Alcoa
12
 Gibbs
Wed. May. 16 6:00 PM
1
 Kingston
D4 W
3
 Kingston (22-5)
Mon. May. 14
D3 R-up
1
 Union Co.
8
 Gibbs
Fri. May. 18 6:00 PM
3
 Elizabethton
Gibbs  
D5 W
6
 Meigs Co. (27-3)
Mon. May. 14 6:00 PM
D6 R-up
0
 Chattanooga Central
10
 Meigs Co.
Wed. May. 16
0
 Sweetwater
D6 W
7
 Red Bank
Mon. May. 14 6:00 PM
D5 R-up
10
 Sweetwater (18-13-1)
7
 Meigs Co.
Sun. May. 20 3:00 PM
0
 Sequatchie Co.
Meigs Co.  
D7 W
7
 Sequatchie Co.
Mon. May. 14
D8 R-up
3
 Upperman
1
 Sequatchie Co.
Wed. May. 16
4
 DeKalb Co.
D8 W
15
 DeKalb Co.
Mon. May. 14
D7 R-up
5
 Marion Co.
4
 DeKalb Co.
Sat. May. 19 4:00 PM
7
 Sweetwater
Sweetwater  
D9 W
18
 White House Heritage
Mon. May. 14 6:15 PM
D10 R-up
0
 Hume-Fogg
5
 White House Heritage
Tue. May. 15 7:00 PM
0
 Greenbrier
D10 W
0
 MLK
Mon. May. 14
D9 R-up
16
 Greenbrier (22-16)
3
 White House Heritage
Sat. May. 19 12:00 PM
0
 Giles Co.
White House Heritage  
D11 W
2
 Camden
Mon. May. 14
D12 R-up
5
 Giles Co. (25-13-1)
5
 Giles Co.
Wed. May. 16
12
 Creek Wood
D12 W
5
 Forrest
Mon. May. 14
D11 R-up
6
 Creek Wood (34-14)
10
 Creek Wood
Fri. May. 18
5
 Greenbrier
Creek Wood  
D13 W
5
 Dyersburg (26-4)
11 Innings
Mon. May. 14
D14 R-up
4
 J. South Side
1
 Dyersburg
Wed. May. 16
2
 McNairy Central
D14 W
6
 McNairy Central
Mon. May. 14
D13 R-up
1
 Crockett Co.
2
 McNairy Central
Fri. May. 18 7:00 PM
1
 Ripley
McNairy Central  
D15 W
15
 Ripley
Mon. May. 14
D16 R-up
0
 Melrose
0
 Ripley
Wed. May. 16 6:00 PM
2
 Covington
D16 W
0
 GRAD Academy
Mon. May. 14
D15 R-up
25
 Covington (19-14-1)
1
 Covington
Sun. May. 20 1:00 PM
2
 Dyersburg
Dyersburg  

Notes:
If a district winner from a district that is to host the regional finals is defeated, the district runner-up from that district shall host the regional finals. (Example: If it is district 2's time to host the region and the district 2 winner is defeated, the district 2 runner-up (provided that team wins) shall host the regional finals. If both teams from district 2 are defeated in the regional semi-final games, the district 1 winner shall host the regional finals.)

ADS BY GOOGLE