2010 Class 5A Football Playoffs Bracket

November 5 - December 3, 2010
Scroll horizontally to view entire bracket.
First Round Second Round Quarterfinals Semifinals Championship
#1
41
  Powell (10-0)
Game 101
Fri. Nov. 5 7 PM
#8
0
  Morristown East (5-5)
21
  Powell
Game 201
Fri. Nov. 12 7 PM
24
  Anderson Co.
12
  Anderson Co.
Game 301
Fri. Nov. 19 7 PM
55
  Knoxville West
0
  Knoxville West
Game 401
Fri. Nov. 26 7 PM
7
  Columbia
28
  Columbia
Game 501
Fri. Dec. 3 7 PM
BlueCross Bowl @ TN Tech
7
  Hendersonville
Columbia
#4
36
  Anderson Co. (8-2)
Game 102
Fri. Nov. 5 7 PM
#5
29
  Morristown West (7-3)
#3
7
  Daniel Boone (8-2)
Game 103
Fri. Nov. 5 7 PM
#6
0
  Sullivan South (6-4)
14
  Daniel Boone
Game 202
Fri. Nov. 12 7 PM
33
  Knoxville West
#7
7
  Tennessee (6-4)
Game 104
Fri. Nov. 5 7 PM
#2
31
  Knoxville West (8-2)
#1
41
  Columbia (8-2)
Game 105
Fri. Nov. 5 7 PM
#8
23
  Lenoir City (4-6)
34
  Columbia
Game 203
Fri. Nov. 12 7 PM
23
  Knoxville Catholic
31
  Columbia
Game 302
Fri. Nov. 19 7 PM
14
  Tullahoma
#4
35
  Knoxville Catholic (6-4)
Game 106
Fri. Nov. 5 7 PM
#5
0
  Shelbyville (6-4)
#3
41
  Lawrence Co. (7-3)
Game 107
Fri. Nov. 5 7 PM
#6
34
  Cleveland (6-4)
14
  Lawrence Co.
Game 204
Fri. Nov. 12 7 PM
28
  Tullahoma
#7
13
  White Co. (5-5)
Game 108
Fri. Nov. 5 7 PM
#2
48
  Tullahoma (7-3)
#1
56
  Henry Co. (9-1)
Game 109
Fri. Nov. 5 7 PM
#8
14
  West Creek (4-5)
10
  Henry Co.
Game 205
Fri. Nov. 12 7 PM
24
  Hendersonville
24
  Hendersonville
Game 303
Fri. Nov. 19 7 PM
21
  Clarksville Northeast
21
  Hendersonville
Game 402
Fri. Nov. 26 7 PM
19
  Ridgeway
STATE CHAMPION
#4
14
  Gallatin (7-3)
Game 110
Fri. Nov. 5 7 PM
#5
34
  Hendersonville (7-3)
#3
14
  Beech (8-2)
Game 111
Fri. Nov. 5 7 PM
#6
28
  Clarksville Northeast (6-4)
6
  Clarksville Northeast
Game 206
Fri. Nov. 12 7 PM
3
  Clarksville
#7
10
  Clarksville (5-5)
Game 112
Fri. Nov. 5 7 PM
#2
7
  Springfield (8-2)
#1
33
  Ridgeway (10-0)
Game 113
Fri. Nov. 5 7 PM
#8
6
  Memphis East (4-6)
54
  Ridgeway
Game 207
Fri. Nov. 12 7 PM
12
  Hardin Co.
47
  Ridgeway
Game 304
Fri. Nov. 19 7 PM
13
  J. North Side
#4
28
  Hardin Co. (6-4)
Game 114
Fri. Nov. 5 7 PM
#5
20
  Mitchell (6-4)
#3
19
  Craigmont (9-1)
Game 115
Fri. Nov. 5 7 PM
#6
21
  Dyer Co. (5-5)
22
  Dyer Co.
Game 208
Fri. Nov. 12 7 PM
29
  J. North Side
#7
19
  Melrose (4-6)
Game 116
Fri. Nov. 5 7 PM
#2
31
  J. North Side (10-0)

Notes:


ADS BY GOOGLE