2001 Class 1A Football Playoffs Bracket

November 2 - November 30, 2001
Scroll horizontally to view entire bracket.
First Round Second Round Quarterfinals Semifinals Championship
R1 #1
30
  Cloudland (9-1)
Game 101
Fri. Nov. 2 7 PM
R2 #4
0
  Coalfield (5-5)
60
  Cloudland
Game 201
Fri. Nov. 9 7 PM
21
  Greenback
44
  Cloudland
Game 301
Fri. Nov. 16 7 PM
15
  Midway
44
  Cloudland
Game 401
Fri. Nov. 23 7 PM
6
  South Pittsburg
26
  Cloudland
Game 501
Fri. Nov. 30 3:30 PM
BlueCross Bowl @ MTSU
63
  Ezell-Harding
Ezell-Harding
R2 #2
60
  Greenback (9-1)
Game 102
Fri. Nov. 2 7 PM
R1 #3
12
  Powell Valley (5-5)
R1 #2
6
  Jellico (6-4)
Game 103
Fri. Nov. 2 7 PM
R2 #3
48
  Oneida (7-3)
0
  Oneida
Game 202
Fri. Nov. 9 7 PM
42
  Midway
R1 #4
0
  North Greene (2-8)
Game 104
Fri. Nov. 2 7 PM
R2 #1
68
  Midway (8-2)
R3 #1
35
  Whitwell (7-3)
Game 105
Fri. Nov. 2 7 PM
R4 #4
20
  Monterey (6-4)
7
  Whitwell
Game 203
Fri. Nov. 9 7 PM
21
  South Pittsburg
21
  South Pittsburg
Game 302
Fri. Nov. 16 7 PM
6
  Gordonsville
R4 #2
27
  Friendship Christian (6-4)
Game 106
Fri. Nov. 2 7 PM
R3 #3
30
  South Pittsburg (6-4)
R3 #2
56
  Boyd Buchanan (5-5)
Game 107
Fri. Nov. 2 7 PM
R4 #3
13
  Watertown (5-5)
29
  Boyd Buchanan
Game 204
Fri. Nov. 9 7 PM
39
  Gordonsville
R3 #4
7
  Copper Basin (4-6)
Game 108
Fri. Nov. 2 7 PM
R4 #1
40
  Gordonsville (9-1)
R5 #1
55
  Ezell-Harding (10-0)
Game 109
Fri. Nov. 2 7 PM
R6 #4
20
  Moore Co. (4-6)
42
  Ezell-Harding
Game 205
Fri. Nov. 9 7 PM
7
  Cascade
42
  Ezell-Harding
Game 303
Fri. Nov. 16 7 PM
21
  Collinwood
28
  Ezell-Harding
Game 402
Fri. Nov. 23 7 PM
21
  USJ
STATE CHAMPION
R6 #2
20
  Cascade (8-2)
Game 110
Fri. Nov. 2 7 PM
R5 #3
7
  Jo Byrns (8-2)
R5 #2
14
  CPA (8-2)
Game 111
Fri. Nov. 2 7 PM
R6 #3
7
  Wayne Co. (7-3)
14
  CPA
Game 206
Fri. Nov. 9 7 PM
19
  Collinwood
R5 #4
7
  DCA (7-3)
Game 112
Fri. Nov. 2 7 PM
R6 #1
35
  Collinwood (9-0)
R7 #1
41
  USJ (9-1)
Game 113
Fri. Nov. 2 7 PM
R8 #4
0
  Lake Co. (4-6)
47
  USJ
Game 207
Fri. Nov. 9 7 PM
8
  Greenfield
21
  USJ
Game 304
Fri. Nov. 16 7 PM
9
  Hollow Rock-Bruceton
R8 #2
13
  Greenfield (8-2)
Game 114
Fri. Nov. 2 7 PM
R7 #3
6
  Fayette Academy (5-5)
R7 #2
27
  Jackson Christian (8-2)
Game 115
Fri. Nov. 2 7 PM
R8 #3
19
  South Fulton (6-4)
7
  Jackson Christian
Game 208
Fri. Nov. 9 7 PM
42
  Hollow Rock-Bruceton
R7 #4
0
  Trinity Christian (5-5)
Game 116
Fri. Nov. 2 7 PM
R8 #1
41
  Hollow Rock-Bruceton (9-1)

Notes:


ADS BY GOOGLE