1999 Class 2A Football Playoffs Bracket

November 5 - December 3, 1999
Scroll horizontally to view entire bracket.
First Round Second Round Quarterfinals Semifinals Championship
R1 #1
12
  Cloudland (10-0)
Game 101
Fri. Nov. 5 7 PM
R2 #4
28
  Harriman (6-4)
25
  Harriman
Game 201
Fri. Nov. 12 7 PM
21
  Austin-East
42
  Harriman
Game 301
Fri. Nov. 19 7 PM
29
  Loudon
8
  Harriman
Game 401
Fri. Nov. 26 7 PM
35
  Goodpasture
31
  Goodpasture
Game 501
Fri. Dec. 3 3:30 PM
Clinic Bowl @ Vanderbilt
6
  Huntingdon
Goodpasture
R2 #2
41
  Austin-East (7-3)
Game 102
Fri. Nov. 5 7 PM
R1 #3
0
  South Greene (7-3)
R1 #2
14
  Happy Valley (7-3)
Game 103
Fri. Nov. 5 7 PM
R2 #3
34
  Alcoa (5-5)
10
  Alcoa
Game 202
Fri. Nov. 12 7 PM
21
  Loudon
R1 #4
12
  Johnson Co. (5-5)
Game 104
Fri. Nov. 5 7 PM
R2 #1
32
  Loudon (7-3)
R3 #1
38
  Tyner (9-1)
Game 105
Fri. Nov. 5 7 PM
R4 #4
12
  Westmoreland (6-4)
35
  Tyner
Game 203
Fri. Nov. 12 7 PM
14
  David Lipscomb
18
  Tyner
Game 302
Fri. Nov. 19 7 PM
21
  Goodpasture
R4 #2
35
  David Lipscomb (8-2)
Game 106
Fri. Nov. 5 7 PM
R3 #3
14
  Meigs Co. (7-3)
R3 #2
14
  Marion Co. (7-3)
Game 107
Fri. Nov. 5 7 PM
R4 #3
55
  Goodpasture (7-3)
49
  Goodpasture
Game 204
Fri. Nov. 12 7 PM
6
  Smith Co.
R3 #4
12
  Bledsoe Co. (4-6)
Game 108
Fri. Nov. 5 7 PM
R4 #1
35
  Smith Co. (8-2)
R5 #1
47
  Harpeth (9-1)
Game 109
Fri. Nov. 5 7 PM
R6 #4
0
  Camden (5-5)
43
  Harpeth
Game 205
Fri. Nov. 12 7 PM
6
  Houston Co.
14
  Harpeth
Game 303
Fri. Nov. 19 7 PM
45
  Huntingdon
17
  Huntingdon
Game 402
Fri. Nov. 26 7 PM
10
  Union City
STATE CHAMPION
R6 #2
14
  Riverside (9-1)
Game 110
Fri. Nov. 5 7 PM
R5 #3
26
  Houston Co. (8-2)
R5 #2
8
  Lewis Co. (7-3)
Game 111
Fri. Nov. 5 7 PM
R6 #3
6
  McKenzie (8-2)
20
  Lewis Co.
Game 206
Fri. Nov. 12 7 PM
47
  Huntingdon
R5 #4
20
  Loretto (5-5)
Game 112
Fri. Nov. 5 7 PM
R6 #1
49
  Huntingdon (6-4)
R7 #1
62
  Union City (9-1)
Game 113
Fri. Nov. 5 7 PM
R8 #4
8
  Booker T. Washington (5-5)
22
  Union City
Game 207
Fri. Nov. 12 7 PM
7
  Oakhaven
45
  Union City
Game 304
Fri. Nov. 19 7 PM
6
  Humboldt
R8 #2
38
  Oakhaven (8-2)
Game 114
Fri. Nov. 5 7 PM
R7 #3
22
  Peabody (3-7)
R7 #2
33
  Humboldt (5-5)
Game 115
Fri. Nov. 5 7 PM
R8 #3
6
  Treadwell (4-6)
40
  Humboldt
Game 208
Fri. Nov. 12 7 PM
14
  Memphis Carver
R7 #4
7
  Gibson Co. (3-7)
Game 116
Fri. Nov. 5 7 PM
R8 #1
43
  Memphis Carver (7-3)

Notes:


ADS BY GOOGLE