1999 Class 1A Football Playoffs Bracket

November 5 - December 3, 1999
Scroll horizontally to view entire bracket.
First Round Second Round Quarterfinals Semifinals Championship
R1 #1
27
  Oneida (10-0)
Game 101
Fri. Nov. 5 7 PM
R2 #4
6
  Copper Basin (4-5)
10
  Oneida
Game 201
Fri. Nov. 12 7 PM
14
  Boyd Buchanan
21
  Boyd Buchanan
Game 301
Fri. Nov. 19 7 PM
35
  South Pittsburg
37
  South Pittsburg
Game 401
Fri. Nov. 26 7 PM
21
  Trousdale Co.
42
  South Pittsburg
Game 501
Fri. Dec. 3 12 PM
Clinic Bowl @ Vanderbilt
13
  Moore Co.
South Pittsburg
R2 #2
24
  Boyd Buchanan (9-1)
Game 102
Fri. Nov. 5 7 PM
R1 #3
14
  Greenback (7-3)
R1 #2
21
  Powell Valley (9-1)
Game 103
Fri. Nov. 5 7 PM
R2 #3
29
  Charleston (6-4)
7
  Charleston
Game 202
Fri. Nov. 12 7 PM
52
  South Pittsburg
R1 #4
10
  Sunbright (7-3)
Game 104
Fri. Nov. 5 7 PM
R2 #1
76
  South Pittsburg (10-0)
R3 #1
48
  Trousdale Co. (9-1)
Game 105
Fri. Nov. 5 7 PM
R4 #4
0
  FRA (5-5)
36
  Trousdale Co.
Game 203
Fri. Nov. 12 7 PM
10
  Ezell-Harding
35
  Trousdale Co.
Game 302
Fri. Nov. 19 7 PM
20
  CPA
R4 #2
28
  Ezell-Harding (8-2)
Game 106
Fri. Nov. 5 7 PM
R3 #3
0
  Gordonsville (4-6)
R3 #2
0
  Monterey (8-2)
Game 107
Fri. Nov. 5 7 PM
R4 #3
27
  DCA (6-4)
14
  DCA
Game 204
Fri. Nov. 12 7 PM
55
  CPA
R3 #4
0
  Watertown (4-6)
Game 108
Fri. Nov. 5 7 PM
R4 #1
57
  CPA (10-0)
R5 #1
33
  Davidson Academy (7-3)
Game 109
Fri. Nov. 5 7 PM
R6 #4
7
  Collinwood (5-5)
35
  Davidson Academy
Game 205
Fri. Nov. 12 7 PM
34
  Huntland
19
  Davidson Academy
Game 303
Fri. Nov. 19 7 PM
35
  Moore Co.
35
  Moore Co.
Game 402
Fri. Nov. 26 7 PM
23
  Hollow Rock-Bruceton
STATE CHAMPION
R6 #2
21
  Huntland (7-2)
Game 110
Fri. Nov. 5 7 PM
R5 #3
20
  East Robertson (7-3)
R5 #2
10
  Clarksville Academy (5-5)
Game 111
Fri. Nov. 5 7 PM
R6 #3
27
  Columbia Academy (8-2)
6
  Columbia Academy
Game 206
Fri. Nov. 12 7 PM
63
  Moore Co.
R5 #4
0
  Nashville Christian (3-7)
Game 112
Fri. Nov. 5 7 PM
R6 #1
35
  Moore Co. (9-1)
R7 #1
49
  South Fulton (9-1)
Game 113
Fri. Nov. 5 7 PM
R8 #4
6
  Perry Co. (6-4)
22
  South Fulton
Game 207
Fri. Nov. 12 7 PM
24
  Hollow Rock-Bruceton
17
  Hollow Rock-Bruceton
Game 304
Fri. Nov. 19 7 PM
7
  USJ
R8 #2
47
  Hollow Rock-Bruceton (9-1)
Game 114
Fri. Nov. 5 7 PM
R7 #3
0
  West Carroll (2-8)
R7 #2
14
  Greenfield (8-2)
Game 115
Fri. Nov. 5 7 PM
R8 #3
48
  Jackson Christian (6-4)
18
  Jackson Christian
Game 208
Fri. Nov. 12 7 PM
40
  USJ
R7 #4
21
  Lake Co. (3-7)
Game 116
Fri. Nov. 5 7 PM
R8 #1
36
  USJ (10-0)

Notes:


ADS BY GOOGLE