1998 Class 2A Football Playoffs Bracket

November 6 - December 4, 1998
Scroll horizontally to view entire bracket.
First Round Second Round Quarterfinals Semifinals Championship
R1 #1
27
  South Greene (8-2)
Game 101
Fri. Nov. 6 7 PM
R2 #4
6
  Sweetwater (4-6)
7
  South Greene
Game 201
Fri. Nov. 13 7 PM
28
  Harriman
8
  Harriman
Game 301
Fri. Nov. 20 7 PM
24
  Alcoa
0
  Alcoa
Game 401
Fri. Nov. 27 7 PM
38
  David Lipscomb
6
  David Lipscomb
Game 501
Fri. Dec. 4 7 PM
Clinic Bowl @ Vanderbilt
16
  Milan
Milan
R2 #2
28
  Harriman (7-3)
Game 102
Fri. Nov. 6 7 PM
R1 #3
7
  Hampton (4-6)
R1 #2
7
  Happy Valley (6-4)
Game 103
Fri. Nov. 6 7 PM
R2 #3
14
  Rockwood (6-4)
6
  Rockwood
Game 202
Fri. Nov. 13 7 PM
34
  Alcoa
R1 #4
13
  Chuckey-Doak (5-5)
Game 104
Fri. Nov. 6 7 PM
R2 #1
42
  Alcoa (8-2)
R3 #1
48
  Tyner (8-2)
Game 105
Fri. Nov. 6 7 PM
R4 #4
11
  Upperman (6-4)
24
  Tyner
Game 203
Fri. Nov. 13 7 PM
12
  Westmoreland
6
  Tyner
Game 302
Fri. Nov. 20 7 PM
24
  David Lipscomb
R4 #2
27
  Westmoreland (8-2)
Game 106
Fri. Nov. 6 7 PM
R3 #3
26
  Meigs Co. (7-2)
R3 #2
13
  Bledsoe Co. (7-3)
Game 107
Fri. Nov. 6 7 PM
R4 #3
7
  Smith Co. (6-4)
0
  Bledsoe Co.
Game 204
Fri. Nov. 13 7 PM
21
  David Lipscomb
R3 #4
0
  Marion Co. (6-4)
Game 108
Fri. Nov. 6 7 PM
R4 #1
28
  David Lipscomb (9-1)
R5 #1
37
  Harpeth (9-1)
Game 109
Fri. Nov. 6 7 PM
R6 #4
0
  McKenzie (6-4)
0
  Harpeth
Game 205
Fri. Nov. 13 7 PM
26
  Milan
17
  Milan
Game 303
Fri. Nov. 20 7 PM
13
  Huntingdon
10
  Milan
Game 402
Fri. Nov. 27 7 PM
0
  Union City
STATE CHAMPION
R6 #2
56
  Milan (8-2)
Game 110
Fri. Nov. 6 7 PM
R5 #3
21
  Richland (5-4)
R5 #2
13
  Lewis Co. (9-1)
Game 111
Fri. Nov. 6 7 PM
R6 #3
23
  Westview (8-2)
0
  Westview
Game 206
Fri. Nov. 13 7 PM
21
  Huntingdon
R5 #4
6
  Loretto (6-4)
Game 112
Fri. Nov. 6 7 PM
R6 #1
44
  Huntingdon (9-1)
R7 #1
47
  Union City (9-4)
Game 113
Fri. Nov. 6 7 PM
R8 #4
0
  Memphis Carver (4-5)
28
  Union City
Game 207
Fri. Nov. 13 7 PM
9
  Humboldt
36
  Union City
Game 304
Fri. Nov. 20 7 PM
12
  Oakhaven
R8 #2
26
  Mitchell (6-4)
Game 114
Fri. Nov. 6 7 PM
R7 #3
35
  Humboldt (5-5)
R7 #2
35
  Peabody (5-5)
Game 115
Fri. Nov. 6 7 PM
R8 #3
6
  Treadwell (4-5)
13
  Peabody
Game 208
Fri. Nov. 13 7 PM
14
  Oakhaven
R7 #4
14
  Gibson Co. (1-9)
Game 116
Fri. Nov. 6 7 PM
R8 #1
24
  Oakhaven (6-3)

Notes:


ADS BY GOOGLE