1997 Class 2A Football Playoffs Bracket

November 7 - December 5, 1997
Scroll horizontally to view entire bracket.
First Round Second Round Quarterfinals Semifinals Championship
R1 #1
21
  Happy Valley (10-0)
Game 101
Fri. Nov. 7 7 PM
R2 #4
14
  Oliver Springs (6-4)
17
  Happy Valley
Game 201
Fri. Nov. 14 7 PM
6
  Rockwood
17
  Happy Valley
Game 301
Fri. Nov. 21 7 PM
21
  Harriman
0
  Harriman
Game 401
Fri. Nov. 28 7 PM
60
  Tyner
13
  Tyner
Game 501
Fri. Dec. 5 7 PM
Clinic Bowl @ Vanderbilt
10
  Union City
Tyner
R2 #2
26
  Rockwood (8-2)
Game 102
Fri. Nov. 7 7 PM
R1 #3
13
  South Greene (4-6)
R1 #2
7
  Hampton (7-3)
Game 103
Fri. Nov. 7 7 PM
R2 #3
31
  Alcoa (5-5)
20
  Alcoa
Game 202
Fri. Nov. 14 7 PM
27
  Harriman
R1 #4
7
  North Greene (2-8)
Game 104
Fri. Nov. 7 7 PM
R2 #1
46
  Harriman (8-2)
R3 #1
40
  Tyner (9-1)
Game 105
Fri. Nov. 7 7 PM
R4 #4
0
  Upperman (5-5)
42
  Tyner
Game 203
Fri. Nov. 14 7 PM
15
  Sequatchie Co.
19
  Tyner
Game 302
Fri. Nov. 21 7 PM
14
  David Lipscomb
R4 #2
12
  Smith Co. (6-4)
Game 106
Fri. Nov. 7 7 PM
R3 #3
20
  Sequatchie Co. (5-5)
R3 #2
14
  Marion Co. (7-3)
Game 107
Fri. Nov. 7 7 PM
R4 #3
30
  Westmoreland (7-3)
16
  Westmoreland
Game 204
Fri. Nov. 14 7 PM
24
  David Lipscomb
R3 #4
0
  Meigs Co. (4-5)
Game 108
Fri. Nov. 7 7 PM
R4 #1
3
  David Lipscomb (9-1)
R5 #1
52
  Harpeth (10-0)
Game 109
Fri. Nov. 7 7 PM
R6 #4
12
  McKenzie (6-4)
14
  Harpeth
Game 205
Fri. Nov. 14 7 PM
45
  Huntingdon
18
  Huntingdon
Game 303
Fri. Nov. 21 7 PM
15
  Westview
15
  Huntingdon
Game 402
Fri. Nov. 28 7 PM
21
  Union City
STATE CHAMPION
R6 #2
47
  Huntingdon (7-3)
Game 110
Fri. Nov. 7 7 PM
R5 #3
13
  Loretto (7-3)
R5 #2
20
  Lewis Co. (9-1)
Game 111
Fri. Nov. 7 7 PM
R6 #3
13
  Milan (6-4)
6
  Lewis Co.
Game 206
Fri. Nov. 14 7 PM
15
  Westview
R5 #4
14
  Waverly (6-4)
Game 112
Fri. Nov. 7 7 PM
R6 #1
20
  Westview (9-1)
R7 #1
49
  Union City
Game 113
Fri. Nov. 7 7 PM
R8 #4
0
  Memphis Carver
45
  Union City
Game 207
Fri. Nov. 14 7 PM
14
  Treadwell
42
  Union City
Game 304
Fri. Nov. 21 7 PM
0
  Humboldt
R8 #2
18
  Treadwell (5-5)
Game 114
Fri. Nov. 7 7 PM
R7 #3
14
  Peabody (5-5)
R7 #2
63
  Humboldt (8-2)
Game 115
Fri. Nov. 7 7 PM
R8 #3
8
  Mitchell (3-6)
27
  Humboldt
Game 208
Fri. Nov. 14 7 PM
0
  Gibson Co.
R7 #4
30
  Gibson Co.
Game 116
Fri. Nov. 7 7 PM
R8 #1
14
  Oakhaven (6-4)

Notes:


ADS BY GOOGLE