1989 Class A Football Playoffs Bracket

November 10 - December 9, 1989
Scroll horizontally to view entire bracket.
First Round Second Round Quarterfinals Semifinals Championship
12
  Knoxville Catholic (8-2)
Fri. Nov. 10 7:30 PM
42
  Coalfield (8-1)
22
  Coalfield
Fri. Nov. 17 7:30 PM
20
  Knoxville Webb
20
  Coalfield
Fri. Nov. 24 7:30 PM
40
  DCA
14
  DCA
Fri. Dec. 1 7:30 PM
12
  Oneida
6
  DCA
Sat. Dec. 9 12 PM
Clinic Bowl @ Vanderbilt
21
  Hollow Rock-Bruceton
Hollow Rock-Bruceton
14
  Knoxville Webb (9-1)
Fri. Nov. 10 7:30 PM
13
  Copper Basin (6-3)
27
  Celina (9-1)
Fri. Nov. 10 7:30 PM
20
  Trousdale Co. (8-1)
16
  Celina
Fri. Nov. 17 7:30 PM
42
  DCA
41
  DCA (9-0)
Fri. Nov. 10 7:30 PM
13
  Jo Byrns (5-5)
0
  Harpeth (5-5)
Fri. Nov. 10 7:30 PM
7
  Ezell-Harding (8-2)
7
  Ezell-Harding
Fri. Nov. 17 7:30 PM
29
  Westmoreland
7
  Westmoreland
Fri. Nov. 24 7:30 PM
10
  Oneida
41
  Westmoreland (7-3)
Fri. Nov. 10 7:30 PM
6
  Upperman (4-6)
30
  South Pittsburg (6-3)
Fri. Nov. 10 7:30 PM
22
  Midway (8-2)
16
  South Pittsburg
Fri. Nov. 17 7:30 PM
22
  Oneida
24
  Oneida (9-1)
Fri. Nov. 10 7:30 PM
0
  Cloudland (6-4)
21
  Richland (9-1)
Fri. Nov. 10 7:30 PM
6
  Spring Hill (3-7)
14
  Richland
Fri. Nov. 17 7:30 PM
27
  Collinwood
12
  Collinwood
Fri. Nov. 24 7:30 PM
21
  Hollow Rock-Bruceton
35
  Hollow Rock-Bruceton
Fri. Dec. 1 7:30 PM
0
  Moore Co.
STATE CHAMPION
17
  Collinwood (8-2)
Fri. Nov. 10 7:30 PM
0
  Forrest (4-6)
28
  Hollow Rock-Bruceton (9-1)
Fri. Nov. 10 7:30 PM
12
  Lake Co. (3-7)
40
  Hollow Rock-Bruceton
Fri. Nov. 17 7:30 PM
0
  USJ
6
  USJ (5-5)
Fri. Nov. 10 7:30 PM
3
  Bishop Byrne (6-4)
45
  FACS (9-1)
Fri. Nov. 10 7:30 PM
16
  Denmark West (3-6)
10
  FACS
Fri. Nov. 17 7:30 PM
17
  Halls
6
  Halls
Fri. Nov. 24 7:30 PM
21
  Moore Co.
28
  Halls (9-1)
Fri. Nov. 10 7:30 PM
0
  McKenzie (4-6)
14
  Moore Co. (8-2)
Fri. Nov. 10 7:30 PM
0
  Wayne Co. (5-4)
34
  Moore Co.
Fri. Nov. 17 7:30 PM
23
  Mt. Pleasant
41
  Mt. Pleasant (8-2)
Fri. Nov. 10 7:30 PM
0
  Huntland (4-6)

Notes:


ADS BY GOOGLE